Sukcesy UKS Fala na Mistrzostwach Warszawy

W miniony weekend, 3 i 4 czerwca, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy na basenie Olimpijskim przy ulicy Merliniego. Startowało ponad 770 zawodników i zawodniczek z 67 profesjonalnych klubów z całej Polski, w  tym 22 zawodników z UKS Fala Nieporęt.

Start w zawodach był wielkim wyzwaniem oraz trudnym sprawdzianem  dla całego klubu, ale zdaliśmy go rewelacyjnie. Ambicji i chęci wygrywania nie brakuje nikomu z naszej drużyny,  dzięki czemu w najważniejszych zawodach w tym sezonie zdobyliśmy aż 5 medali!

Srebrne medale zdobyli: Marta Pasińska na 50 metrów stylem motylkowym, Anna Słomińska na 50 oraz 100 metrów stylem grzbietowym, Błażej Dybek na 50 metrów stylem grzbietowym. Błażej zdobył ponadto brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym.

Wszyscy zawodnicy  UKS Fala zasługują na wyróżnienia i gratulacje, ponieważ osiągnęli wartościowe rezultaty, pobili własne rekordy życiowe i zajmowali miejsca tuż za podium, co jest ogromnym sukcesem na tle tak silnej konkurencji.

Ciężka praca młodych zawodników i systematyczny rozwój UKS Fala Nieporęt przynoszą efekty.

Dzięki wsparciu wójta Macieja Mazura, współpracy z dyrektorem OSiR Nieporęt Andrzejem Kulą oraz z dyrektor SP Józefów Agnieszką Powałą nie boimy się myśleć o zdobywaniu w kolejnych latach medali na Mistrzostwach Polski, Europy czy Świata!