tablica rybactwo i morze skatepark

13 lutego podpisana została umowa na dofinansowanie inwestycji, którą gmina zrealizuje w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa.

W Urzędzie Marszałkowskim umowę podpisali wójt Maciej Mazur, skarbnik Katarzyna Skuza oraz Radosław Rybicki, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Budowa skateparku i siłowni plenerowej to kolejne kroki do pełnego zagospodarowania Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego i stworzenia w nim warunków do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu. W ubiegłym roku oddano do użytku pierwsze z trzech zaplanowanych boisk do piłki plażowej oraz duży plac zabaw dla dzieci. Skatepark umożliwi uprawianie kolejnej dyscypliny sportu, cieszącej się dużą popularnością. Płyta będzie miała wymiary 32m x 18m, a zamontowane przeszkody przystosowane będą do jazdy po nich na rolkach i deskorolkach. W siłowni, na podłożu z trawy, zamontowane zostaną m.in. biegacz dwustanowiskowy, prasa nożna, twister trzystanowiskowy, orbitrek, wyciąg górny.

Wartość operacji: 434 114,61 zł

Wkład unijny: 299 997zł

Efekt realizacji zadania będzie budowa skateparku i siłowni zewnętrznej na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa.