Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark zaczynamy o godz. 10:00, od tej godziny będą otwarte stoiska z rękodziełem i artykułami świątecznymi.

Gminny Ośrodek Kultury zadba o to, aby każdy kto odwiedzi nasz jarmark mógł się rozgrzać, częstując wszystkich – przygotowaną przez nasz zespół – zimową herbatą. 

O godzinie 11:30 (do 15:30) pojawi się na placu długo wyczekiwany i zawsze radośnie witany Św. Mikołaj, który przechadzając się po Jarmarku, będzie  zachęcał  do napisania listu. Towarzyszyć mu będą  2 Elfy prowadzące elfowe konkursy z nagrodami i wykonujące dzieciom świąteczne brokatowe tatuaże. Będą również puszczać z dziećmi bańki mydlane i rozdawać listy do Świętego Mikołaja, które będzie można wrzucić do specjalnie przygotowanej na tę okoliczność skrzynki pocztowej.

Stanie również świąteczna fotobudka robiąca i drukująca zdjęcia tu i teraz (świąteczne ramki i gadżety do wyboru wraz z obsługą animatora)

O 15:30 pięknie  zaśpiewa dla nas chór „Tobie Śpiewam” składający się z utalentowanych mieszkańców naszej gminy.

Na zakończenie Jarmarku Bożonarodzeniowego (ok. godz. 16:00), wystąpi Krakowski Teatr Uliczny – Scena Kalejdoskop z korowodem „Jasełka na wysokości”. Jest to bożonarodzeniowy happening nawiązujący do dawnych tradycji kolędniczo jasełkowych. Pojawią się Anioły, Czarty, Tur, Śmierć, Gwiezdnik, Maszkarony, Cyganka , Żyd, Pasterze i wiele innych. 

Wydarzenie będzie miało charakter korowodu, który będzie się przemieszczał wśród publiczności i wchodził z nią w interakcję zapraszając do wspólnej zabawy.

Korowód będzie okraszony efektami pirotechnicznymi i stroboskopowymi.