Prace wykończeniowe przy nowej bibliotece i Przychodni Rehabilitacyjnej

Prace wykończeniowe przy nowej bibliotece

Prace przy budowie gmachu biblioteki w Nieporęcie dobiegają końca. Obecnie trwają roboty wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne, związane z zagospodarowaniem terenu oraz wykonywane są instalacje zewnętrzne.

Na ścianach budynku położono bezspoinowy system ociepleń  oraz elewacyjne okładziny z cegły klinkierowej. W oknach  zamontowano rolety zewnętrzne. Wykonany jest dach techniczny wraz z obarierowaniem do obsługi znajdujących się tam urządzeń (centrala wentylacyjna i klimatyzacja). W sąsiedztwie gmachu biblioteki została również wybudowana altana śmietnikowa, nawiązująca do elewacji nowego budynku. Podłączone już także zostały media wodno-kanalizacyjne.  Obecnie trwają prace przy montażu instalacji zewnętrznych, elektrycznych i gazowych.

Wewnątrz budynku prowadzone są prace wykończeniowe pomieszczeń. Ściany zostały otynkowane i przygotowane do finalnego malowania. Dobiegają też końca prace związane z układaniem posadzki na korytarzach. Ściany pomieszczeń łazienek i sanitariatów wyłożone zostały płytkami gresowymi. Zamontowane są już drzwi wewnętrzne do pomieszczeń. Do końca maja planowana jest dostawa i montaż windy. Równolegle trwa montaż urządzeń wentylacji i klimatyzacji wewnątrz pomieszczeń z jednoczesnym wykonywaniem konstrukcji sufitów podwieszanych kasetonowych oraz montażem wypustów do opraw lamp.

Przychodnia rehabilitacyjna pnie się w górę

Duże zmiany na placu budowy przychodni rehabilitacyjnej w Centrum Medycznym Nieporęt. Budynek nabiera realnego kształtu, a wszystko to dzięki pnącym się w górę ścianom zewnętrznym nowej przychodni. Na początku maja ekipy budowlane zakończyły prace przy izolacji przeciwwilgociowej na całości fundamentów i docieplenia fundamentów. W połowie maja rozpoczęto prace murarskie oraz instalacyjne kanalizacji podposadzkowej. Równolegle rozpoczęto przygotowania do rozbiórki starej części rehabilitacyjnej.