Bezpieczeństwo

Próba syren alarmowych

Urząd Gminy Nieporęt zawiadamia, że w dniu w dniu 16 stycznia 2020 r. w godzinach 9.00 -13.00 na terenie Gminy Nieporęt zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych – sygnał ćwiczebny oznaczający:
– ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny w okresie 3 minut,
– odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny w okresie 3 minut.
Głośna próba syren alarmowych odbywa się w związku z realizacją przez Siły Zbrojne RP – 2 Regionalna Baza Logistyczna – Skład Zegrze, zadań szkoleniowych w zakresie ochrony przed skażeniami i powszechnej obrony przeciwlotniczej.
Wykaz obowiązujących sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych znajduje się pod adresem: www.nieporet.pl/dla_mieszkancow/bezpieczenstwo

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW-PIB

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE
OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 17
WYKAZ OBOWIĄZUJĄCYCH OSTRZEŻEŃ
o godz. 14:23 dnia 20.07.2018

Zjawisko/Stopień zagrożenia Burze z gradem/1
Obszar powiaty: łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, Ostrołęka, ostrowski, przasnyski, pułtuski, Siedlce, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wołomiński, wyszkowski
Ważność: od godz. 14:30 dnia 20.07.2018 do godz. 20:00 dnia 20.07.2018
Prawdopodobieństwo: 85%
Przebieg: Obserwuje się i prognozuje dalsze występowanie burz z opadami deszczu do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwy grad.
SMS IMGW-PIB OSTRZEGA: BURZE Z GRADEM/1 mazowieckie (14 powiatów) od 14:30/20.07 do 20:00/20.07.2018 deszcz 30 mm, porywy 70 km/h. Dotyczy powiatów: łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, Ostrołęka, ostrowski, przasnyski, pułtuski, Siedlce, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wołomiński i wyszkowski.
RSO Woj. mazowieckie (14 powiatów), IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB Kamil Walczak
Opracowanie niniejsze i jego format, jako przedmiot prawa autorskiego podlega ochronie prawnej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Wszelkie dalsze udostępnianie, rozpowszechnianie (przedruk, kopiowanie, wiadomość sms) jest dozwolone wyłącznie w formie
dosłownej z bezwzględnym wskazaniem źródła informacji tj. IMGW-PIB.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie
01-673 Warszawa ul. Podleśna 61
tel: 22 5694151, kom. 781774153, fax: 022-5694151 email: meteo.warszawa@imgw.pl www: www.imgw.pl

Medal dla rodziców

W celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy, Wojskowy Komendant Uzupełnień może wystąpić z wnioskiem do Departamentu Ministerstwa Obrony Narodowej w celu nadania rodzicom „Za zasługi dla obronności kraju”.

  • Złotym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” – jeżeli co najmniej pięcioro dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową, albo co najmniej troje dzieci pełni lub pełniło zawodową służbę wojskową;
  • Srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” – jeżeli troje lub czworo dzieci pełni lub pełniło nienaganną czynną służbę wojskową.

Wnioski prosimy o przesłać w wersji elektronicznej na adres: wku.warszawa.srodmiescie@ron.mil.pl do dnia 11.04.2018 r. W razie potrzeby polecamy również kontakt telefoniczny z referatem prawno-administracyjnym – tel. 261 877 026.

We wniosku prosimy o podanie:

  • imię, nazwisko, imię ojca i data urodzenia mamy i taty (nazwisko panieńskie mamy);
  • aktualny adres zamieszkania rodziców;
  • imiona, nazwiska, rok urodzenia dzieci (żołnierzy), które pełniły lub pełnią służbę wojskową;
  • nr lub nazwę jednostki wojskowej, w której pełniły służbę wojskową oraz nazwę stanowiska (książeczka wojskowa).

Medale dla rodzicow(2)

Głośna próba syren alarmowych w związku z realizacją ćwiczenia pk. „IZOTOP-18”

„Urząd Gminy Nieporęt zawiadamia że w dniu w dniu 22 marca 2018 r. w godzinach 9.00 – 15.00 na terenie Gminy Nieporęt zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych – sygnał ćwiczebny.

Głośna próba syren alarmowych odbywa się w związku z realizacją ćwiczenia pk. „IZOTOP-18” zgrywającego System Wykrywania Skażeń układu pozamilitarnego – Gminy Nieporęt z  Siłami Zbrojnymi RP – 9 BWD DG RSZ w Białobrzegach.

Wykaz obowiązujących sygnałów alarmowych  i komunikatów ostrzegawczych – urzad@nieporet.pl , zakładka dla mieszkańców, bezpieczeństwo.”

Wykaz obowiązujących sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych

Przerwa w dostawie wody

Gminny Zakład Komunalny w Nieporęcie informuje o możliwości przerwy w dostawie wody w dniu 16 stycznia 2018 r. w godz 9.00 – 17.00 w związku z modernizacją Stacji Uzdatniania Wody w Stanisławowie Pierwszy,

Za przerwy w dostawie wody przepraszamy