Informacja o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa w zakresie świadczenia pieniężnego za zakwaterowanie i wyżywienie

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nieporęcie informuje, że z  dniem 1 lipca 2024 roku ustawa o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa wygasza dla osób prywatnych wypłatę świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywateli Ukrainy.

Przedmiotowe świadczenie będzie wypłacane do 30 czerwca 2024 roku. Wnioski o jego wypłatę będzie można składać w terminie miesiąca od ostatniego dnia okresu objętego wnioskiem, jednak nie później niż do dnia 31 lipca 2024 roku. Wnioski złożone w tym okresie będą rozpatrywane na dotychczasowych warunkach. Osoby potrzebujące zakwaterowania na terenie województwa mazowieckiego proszone są o kontakt z infolinią Urzędu Wojewódzkiego – tel. 987 (numer całodobowy).

Ustawa przedłuża legalność pobytu obywateli Ukrainy do 30 września 2025 roku i wprowadza szereg zmian w zakresie narzędzi wsparcia uchodźców.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkami:

https://www.gov.pl/web/mswia/nowelizacja-ustawy-pomocowej-z-podpisem-prezydenta

https://www.prezydent.pl/prawo/ustawy-podpisane/ustawy-podpisane-w-czerwcu-2024-r,86884

Dyrektor GOPS Nieporęt

Katarzyna Skwarska