Uroczystości w Izabelinie – otwarcie nowego boiska i zmodernizowanej ulicy Małołęckiej

Od 2011 roku uczniowie w Izabelinie uczą się w budynku nowej szkoły, ćwicząc w pięknej sali gimnastycznej. Przy szkole powstał też plac zabaw dla dzieci, w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”. Brakowało tylko boiska, które byłoby uzupełnieniem szkolnej bazy sportowej, zapewniając uczniom odpowiednie warunki rozwoju fizycznego i możliwość pełnej realizacji zajęć wychowania fizycznego. Potrzebę budowy boiska zgłaszali dyrektor szkoły, rada rodziców, radni i sołtys Izabelina. Na wniosek Wójta Macieja Mazura Rada Gminy podjęła decyzję o realizacji inwestycji. W 2013 roku wykonano dokumentację projektową, a budowa ruszyła w lipcu 2014 roku, po zakończeniu roku szkolnego. Wykonawca, firma ZIEL-BUD z Warszawy dołożyła starań, by dotrzymać zaplanowanego terminu zakończenia prac i już 19 września na boisku rozegrane zostały pierwsze mecze z udziałem uczniów i mieszkańców, które były jednym z elementów towarzyszących otwarciu nowego obiektu sportowego.

W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele samorządu, radni ze Stanisławowa Pierwszego Jarosław Koperski
i Piotr Pietrucha. Wójt Maciej Mazur podziękował radnym za pomoc w realizacji inwestycji, podkreślając jej znaczenie w rozwoju sportowych pasji uczniów, a Zastępca Wójta Alicja Sokołowska, nadzorująca proces budowy, przypomniała dane techniczne boiska. Uczniowie ślubowali współzawodniczyć w oparciu o poszanowanie uczciwej rywalizacji, dla chwały sportu i honoru szkoły. Przecięcia wstęgi i symbolicznego przekazania boiska w użytkowanie dokonali: Wójt Gminy Maciej Mazur, Wicestarosta Robert Wróbel, Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Woźniakowski, dyrektor Wanda Biłas, sołtys Adam Banaszek, Ksiądz Proboszcz Tomasz Osiadacz, przedstawicielka rady Rodziców Aneta Zaremba oraz uczennica klasy IV Klara Kempfi. Po poświęceniu boiska przyszła kolej na poświęcenie i uroczyste otwarcie zmodernizowanej ulicy Małołęckiej.

Wicestarosta Robert Wróbel podkreślił znaczenie tej inwestycji dla bezpieczeństwa uczniów szkoły oraz wszystkich użytkowników drogi. Oprócz nowej nawierzchni, pojawiły się parkingi i przejścia dla pieszych. To jedna z wielu tegorocznych powiatowych inwestycji na terenie gminy Nieporęt, o wartości łącznie przeszło 6 mln złotych. Tym razem wstęgę zerwali w bezpieczny sposób młodzi rowerzyści, na znak dany im chorągiewka startową wspólnie przez wójta Macieja Mazura i wicestarostę Roberta Wróbla. Barwną oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli. Choreografia jednej z części nawiązywała do symboli olimpijskich, obejrzeliśmy także pokazy czirliderek.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości jej uczestnicy wzięli udział w pikniku przygotowanym przez sołtysa Adama Banaszka i Radę Sołecką. Dzieci miały do dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnię, kulę zorbing, klaun wyczarowywał im balonowe niespodzianki i ogromne bańki mydlane. Radosny nastrój dopełniały stoiska z prażona kukurydzą i wata cukrową. Organizatorzy zadbali też o nakarmienie gości, przygotowując stoiska pełne doskonałych potraw i ciast. Zabawa przy muzyce zespołu Styl trwała do późnych godzin.
Gratulujemy mieszkańcom nowych inwestycji, a uczniom życzymy emocjonujących meczów na boisku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości