Uroczystości w OSP w Wólce Radzymińskiej

Na uroczystość, której bohaterami byli strażacy, darzeni powszechną sympatią i szacunkiem, licznie przybyli mieszkańcy oraz zaproszeni goście. W asyście pocztów sztandarowych OSP z Kątów Węgierskich, Nieporętu i Wólki Radzymińskiej, budynek stanicy i wóz bojowy poświęcił ksiądz Andrzej Zajkowski. Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur podziękował strażakom za służbę, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa gminnej społeczności.

Serdeczne gratulacje, podziękowania i dyplomy otrzymali mieszkańcy, zaangażowani w przygotowanie prezentacji sołectwa Wólka Radzymińska oraz reprezentowanie Gminy Nieporęt podczas V Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw w Załubicach Starych. Za artystycznie zaaranżowane stoisko i własnoręcznie przygotowane przysmaki otrzymali II miejsce w kategorii smaki i kuchnia regionalna.

Na program artystyczny złożyły się występy grupy wokalnej z Filii GOK w Wólce Radzymińskiej, zespołu Młodzież 50+ z Filii GOK w Stanisławowie Drugim, grupy tanecznej z Filii GOK w Beniaminowie, jak również wspaniałych młodych dam z zespołu „Piena Voce”. Mieliśmy również okazję do obejrzenia wielopokoleniowego występu scenicznego mieszkańców Wólki Radzymińskiej, który premierę miał podczas Festiwalu w Załubicach Starych.

Swoje stoisko na pikniku wystawiło Nieporęckie Stowarzyszenie Historyczne, prezentujące materiały dotyczące załogi bombowca „Łoś”, której pomnik znajduje się przy OSP, natomiast Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało przysmaki, którymi z przyjemnością raczyli się zebrani.
Wieczór zakończył występ zespołu „Czader”.

Organizatorzy uroczystości, Prezes OSP Wólka Radzymińska Tomasz Sawczuk oraz Sołtys Ewa Broszkiewicz serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w jej przygotowanie oraz przybyłym, za wspólne spędzenie czasu.