Szkoła Podstawowa w Nieporęcie członkiem Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie!

14 lipca 2011 r. w Kuratorium Oświaty w Warszawie odbyło się spotkanie Zespołu Wspierającego Wojewódzką Sieć Szkół Promujących Zdrowie.
Po wnikliwej analizie sprawozdań oraz innych dokumentów przesłanych do Kuratorium Oświaty przez szkolny Zespół ds. Promocji Zdrowia pracujący pod kierunkiem p. Iwony Bartosiewicz, placówka została włączona do Sieci.

Trzeba podkreślić, że jest to wspólny sukces – efekt wytężonej pracy nauczycieli, rodziców i uczniów. Przez ostatnie lata w szkole zainicjowano wiele prozdrowotnych działań, tj. „Owoce w szkole”, „Mleko w szkole”, „Sklepik pełen witamin”, PCK, edukacja leśna, które z roku na rok są kontynuowane i cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców. Od wielu lat ważnym wydarzeniem w kalendarzu szkolnych imprez jest Dzień Zdrowia i Natury odbywający się w kwietniu.

Promocja zdrowia to także nauka dbałości o higienę osobistą, zdrowy sposób odżywiania się i kondycję fizyczną, stąd w Programie Wychowawczym te punkty zajmują istotne miejsce.
W trosce o bezpieczeństwo uczniowie cyklicznie spotykają się z policjantami, oglądają przedstawienia profilaktyczne.
W tym roku szkolnym odbyło się już pierwsze spotkanie z cyklu „Bezpieczeństwo na drodze”, podczas którego dzielnicowy asp. Mariusz Karwat przypomniał najmłodszym o tym, jak należy zachowywać się na drodze, powtórzył zasady ruchu ulicznego, uświadomił konieczność noszenia światełek lub kamizelek odblaskowych. Przestrzegł też przed przypadkowymi kontaktami dzieci z osobami nieznajomymi oraz przed bezdomnymi psami, których nie należy zaczepiać, dotykać ani głaskać.

Wstąpienie Szkoły Podstawowej w Nieporęcie do Mazowieckiej SSPZ nie oznacza bynajmniej zakończenia prozdrowotnych działań. Przeciwnie – w ciągu najbliższych trzech lat szkoła ubiegać się będzie o certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”, co oznacza realizację nowych pomysłów oraz kontynuację już sprawdzonych.