W-f na wodzie, czyli lekcja windsurfingu w L-surf

Pod opieką wychowawczyni p. Iwony Kopki, p. Anny Kalinowskiej i rodziców udali się rowerami do Portu Pilawa, gdzie mieści się baza. Tam uczestniczyli w profesjonalnej lekcji windsurfingu.

Ci, którzy już zetknęli się z tym sportem, wyposażeni w pianki i kapoki, od razu wyruszyli na wodę, gdzie pod opieką instruktora doskonalili swoje umiejętności. Pozostali, podzieleni na dwie małe grupy, najpierw odbyli krótkie zajęcia teoretyczne z użyciem trenażera, podczas których pod okiem instruktorów, uczyli się prawidłowej postawy oraz zachowania równowagi na desce. Po krótkim treningu na lądzie przyszli surferzy odbyli trening na wodzie. Przy sprzyjającym wietrze dzielnie stawiali pierwsze kroki osiągając nawet drobne sukcesy – pokonując opór żagla i utrzymując się na desce przez kilka chwil!

Po wyczerpującej lekcji nie zabrakło też rekreacji na rowerkach wodnych i zajęć ruchowych na lądzie.
Zajęcia na wodzie były ogromną frajdą, a jednocześnie zasłużonym wypoczynkiem po trudnym i wymagającym roku szkolnym. W nauce nasi szóstoklasiści osiągnęli ogromne sukcesy: wspaniale napisali Sprawdzian szóstoklasisty, zdobyli wiele nagród w konkursach kuratoryjnych, powiatowych i gminnych, ciężko pracowali na wspaniałe świadectwa, które odbiorą już za kilka dni. Świetni trenerzy L-Surf: Sławek, Piotrek i Konrad pokazali im, że lato niesie nowe wyzwania – wiatr i woda czekają na kolejnych śmiałków, którzy stawią im czoła. Pierwszy krok został zrobiony i wielu dzisiejszych adeptów połknęło surfowego bakcyla. Czy jest wśród nich nowy Wojtek Brzozowski? Czas pokaże….

Uczniowie na wodzie poczuli już smak wakacji i szykują się na podbój jezior i mórz… Tymczasem powrócili jeszcze na chwilę do szkoły, by doszlifować kroki poloneza, dopracować przedstawienie i…pożegnać się ze szkołą.
Dziękujemy Państwu Annie i Stefanowi Leciejewskim, właścicielom firmy L-Surf za wspaniałe przyjęcie i zorganizowanie zajęć, które na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników.