Budowa kanalizacji na osiedlu w Białobrzegach i Zegrzu Południowym

kogo kanalizacja bialobrzegi rynia

Na osiedlu w Białobrzegach i Zegrzu Południowym trwa budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej, współfinansowana  ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Na osiedlu w Białobrzegach inwestycję realizuje firma Inżynieria Rzeszów, która wybuduje ok. 1,5 km sieci sanitarnej z jedną zbiorczą przepompownią i podłączeniem do opaski kanalizacyjnej Jeziora Zegrzyńskiego w ulicy Wczasowej. Kanalizacja deszczowa to ok. 800 metrów sieci, którymi wody opadowe odprowadzane będą do czterech zbiorników retencyjno-rozsączających, odprowadzających wody opadowe do gruntu. Roboty budowlane w Białobrzegach rozpoczęły się od budowy przepompowni ścieków, która umiejscowiona została pomiędzy garażami i boiskiem szkolnym.

Budowa kanalizacji kosztować będzie ok 5,08 mln złotych.

Na osiedlu w Zegrzu Południowym powstanie 800 metrów kanału sanitarnego wraz z jedną zbiorczą tłocznią i włączeniem do opaski kanalizacyjnej w ulicy Warszawskiej. Kanalizacja deszczowa to 357 metrów kanałów grawitacyjnych oraz siedem układów rozsączania rozprowadzających wody opadowe w gruncie.

Roboty budowlane prowadzi firma Inżynieria Przemyśl. Wartość umowy 2,41 mln zł.

2_kanalizacja_bialobrzegi

2_kanalizacja_bialobrzegi2

2_kanalizacja_zegrze