Awaryjne lądowanie awionetki na polu w Michałowie-Grabinie

W sobotę na polu w Michałowie-Grabinie awaryjnie wylądowała Cessna 150M, należąca do lotniczego ośrodka szkoleniowego SALT Aviation z Nowego Dworu (lotnisko Modlin). Pilot i instruktor wyszli z wypadku bez obrażeń.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.00, gdy samolot leciał z lotniska w Modlinie. Awaria silnika zmusiła pilota do podjęcia decyzji o awaryjnym lądowaniu. Na szczęście maszyna znajdowała się wówczas nad miejscem nadającym się do wykonania tego manewru. Niestety, zetknięcie przedniego koła samolotu z zaoraną ziemia doprowadziło do kapotażu. Przebywającym na pokładzie instruktorowi i pilotowi uczniowi nic się jednak nie stało i opuścili samolot o własnych siłach. Na miejsce wypadku przybył Wójt  Gminy Nieporęt Maciej Mazur oraz kierownicy Działu Obrony Cywilnej i Działu Ochrony Środowiska, a w działaniach ratowniczych uczestniczyły jednostki PSP Legionowo, OSP Kąty Węgierskie, pogotowie ratunkowe z Zegrza, Straż Gminna Nieporęt oraz policjanci z Komisariatu w Nieporęcie.

Po zakończeniu czynności wyjaśniających przeprowadzonych przez przedstawicieli Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, mających pomóc ustalić przyczyny zdarzenia, samolot przekazano właścicielowi. Następnego dnia wrak samolotu został usunięty przez właściciela i przetransportowany na lotnisko Modlin.