Dożynki gminne – Święto Ziemniaka

Święto Ziemniaka, któremu towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnej i serdecznej atmosferze.

Gminne święto plonów rozpoczęła w niedzielę msza święta polowa, odprawiona przez księdza proboszcza Tomasza Osiadacza. Podczas mszy przedstawiciele piętnastu sołectw gminy Nieporęt złożyli dary pól, łąk i lasów, które wyeksponowane zostały przed sceną, a dożynkowym chlebem częstował mieszkańców wójt Maciej Mazur. Ksiądz proboszcz podkreślił w kazaniu znaczenie pracy na rzecz wspólnego dobra oraz to, jak ważne jest współdziałanie, jednoczące mieszkańców i pozwalające osiągnąć zamierzony cel.

Po zakończeniu liturgii zapłonęło ognisko i rozpoczął się program estradowy. Na scenie pojawiali się kolejno wykonawcy: Schola Otwartych Serc z Izabelina, Crazy Girls z pokazem energetycznej zumby, zespół breakdance AVOK Dance Studio, chór Młodzież 50+, chór Echo Nieporętu. Wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursu na najładniejszy ogród przydomowy, a ekipa znanych i lubianych kucharzy podczas programu Gotuj z Maciejem przygotowała doskonałą kiszkę ziemniaczaną. Muzyczną zabawę rozpoczął zespół Aż po Świt, a po nim dyskotekowe przeboje zaprezentował DJ Light. Ważnym momentem był tradycyjnie wybór Królowej i Króla Ziemniaka. W tym roku panie zmierzyły się w rywalizacji wbijania gwoździ, a panowie demonstrowali kunszt ubijania piany z białek. Po ogłoszeniu wyników, nowo wybrana para królewska pozowała fotografom. Ostatni akord tego dnia należał do zespołu BAYERA, z którym wspólnie śpiewali jego wielbiciele.

Przez cały piękny słoneczny dzień uczestnicy święta korzystali jeszcze z wielu atrakcji i niespodzianek. Sołtysi gminy przygotowali w swoim stoisku doskonały poczęstunek, Rancho Bena częstowało plackami ziemniaczanymi, można też było skosztować smacznej bezpłatnej grochówki. W namiocie promocyjnym gminy Nieporęt trwały animacje i zabawy plastyczne z nagrodami, a policjanci z nieporęckiego Komisariatu przeprowadzili akcję bezpłatnego znakowania rowerów, z której chętnie korzystali przybyli rowerzyści. Dzieci mogły wybierać spośród przygotowanych dla nich, również bezpłatnych, propozycji zabawy w wesołym miasteczku, m.in. dmuchańców, banji i samochodzików. Rodzice mieli do wyboru liczne stoiska z wyrobami, także producentów z gminy Nieporęt.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dożynek i świętowali wspólnie z nimi ten dzień. Szczególne podziękowania składają sponsorom: Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., firmom BERICAP i  KK POL,  Ranchu Bena i Jerzemu Rembelskiemu.