Finałowy etap Zimowego Poland Bike Marathon

To było prawdziwe pożegnanie zimy na dwóch kółkach. Zimowy Poland Bike Marathon, organizowany przez Grzegorza Wajsa, finiszował w podwarszawskim Nieporęcie w wiosennej, słonecznej scenerii i z udziałem aż 350 amatorów MTB. Zimowy Poland Bike Marathon składał się z trzech etapów. Wcześniej miłośnicy jazdy na rowerach górskich ścigali się w Kobyłce i Markach. Bazą finałowej rywalizacji w Nieporęcie była Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja. Nieopodal na skraju Lasów Nieporęckich znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

– Pożegnaliśmy rowerową zimę z Poland Bike w pięknym stylu – mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike Marathon. – Dopisała pogoda i frekwencja. Warto podkreślić, że do Nieporętu przyjechało dwa razy więcej zawodników niż rok temu. To dobry prognostyk przed głównym sezonem LOTTO Poland Bike Marathon 2018, który rozpocznie się już 25 marca w Otwocku i będzie składał się z 14 etapów, przede wszystkim na Mazowszu. A do Nieporętu z wielką przyjemnością wrócimy latem na rowerowy weekend z jednym z etapów oraz Drużynowymi Mistrzostwami Polski MTB Amatorów.

Na trasie MAX (32 km) zwyciężył Krzysztof Łukasik (Renault Team), przed Piotrem Truszczyńskim (Komobike Scott) i Kamilem Kuszmidrem (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet wygrała Magdalena Kosko (MCP Bike Team), która wyprzedziła Katarzynę Skurę (Absolute Bikes Team) i Urszulę Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology).

Dystans MINI (16 km) najszybciej pokonał Jan Tenderenda (Deutsche Bank Polska), finiszując przed Arkadiuszem Sochoniem (Warszawa) i Bartłomiejem Kwapiszem (t-bike.pl Racing Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Marta Bazańska (VO2Max.pl), wyprzedzając Julitę Tomaszewską (Timbud Team) i Annę Sajnóg (Pasek).

Młodzież w Nieporęcie ścigała się na trasie FAN (5,5 km). Wśród chłopców zwyciężył Szymon Lachowicz, przed Mateuszem Szyszko (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Mateuszem Gwiazdą (Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Malwiną Krzyczkowską (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin) i Weroniką Skrzyńską (SK Logo Service Stryków).

W rywalizacji drużynowej w Nieporęcie triumfował Renault Team, przed Komobike Scott i KK Catena Wyszków, a klasyfikację rodzinną wygrali Struzikowie, przed Grucami i Surdykami. W punktacji Omnium Poland Bike 2018 prowadzą Piotr Truszczyński (Komobike Scott) i Magdalena Kosko (MCP Bike Team).

Koniec wieńczył dzieło. W Nieporęcie nastąpiła finałowa dekoracja Zimowego Poland Bike Marathon 2018. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji generalnej Open na dystansie MAX zwyciężyli Piotr Truszczyński (Komobike Scott), przed Łukaszem Góralewskim i Kamilem Kuszmidrem (obaj z KK Catena Wyszków) oraz Magdalena Kosko (MCP Bike Team), przed Katarzyną Skurą i Aleksandrą Sawicką (obie z Absolute Bikes Team). W klasyfikacji drużynowej triumfował Komobike Scott, przed KK Catena Wyszków i MCP Bike Team. Punktację rodzinną wygrali Struzikowie, przed Grucami i Surdykami.

– Zimowy Poland Bike Marathon pobił swoje rekordy – mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike Marathon. – To był dopiero drugi sezon naszego zimowego cyklu, a wystartowało w nim ponad 900 osób. Każdy z trzech etapów wzbudził duże zainteresowanie i miał dobrą frekwencję. To była jednak przede wszystkim doskonała zabawa, ale także co istotne z atrakcyjnymi nagrodami, o które zadbał nasz znakomity partner SklepRowerowy.pl. Na każdym z etapów oraz w klasyfikacji generalnej medaliści we wszystkich kategoriach, oprócz pięknych trofeów sportowych, otrzymywali nagrody finansowe. Dziękujemy!

Zimowy Poland Bike Marathon w Nieporęcie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Nieporęt, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz siecią sklepów SklepRowerowy.pl.

źródło:http://zimowy.polandbike.pl