Święto Gminy Nieporęt 2019

Święto Gminy Nieporęt – święto sportu i dobrej energii

Paradą sportową i zawodami w skateparku rozpoczęło się 8 czerwca w porcie w Nieporęcie Święto Gminy. Atrakcyjny program i piękna pogoda zagwarantowały uczestnikom udaną zabawę i wiele pozytywnych wrażeń.

Motywem tegorocznego święta był sport, dlatego reprezentanci szkół i przedszkoli wystąpili w paradzie w strojach sportowych. Wyróżniającą się grupą byli zawodnicy uczniowskich klubów sportowych, którzy wkrótce mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Uczestników święta powitali na scenie wójt Maciej Mazur, zastepca wójta Alicja Sokołowska, Przewodnicząca Rady Gminy Bogusława Tomasik oraz wiceprzewodniczący Rady Piotr Pietrucha. Przyłączyli się do nich goście z partnerskich gmin Starostwa Powiatowego – przedstawiciele samorządów z Chorwacji i Ukrainy. Urozmaicony program sceniczny rozpoczął koncert bębniarski, pokaz breakdance, następnie wystąpił zespół romski Dromenca. Zaprezentowali się także wykonawcy ze szkół i ośrodków kultury – zespoły dziecięce, młodzieżowe i seniorów. Wieczorem na scenie królowały trzy rodzaje muzyki – disco polo z zespołem Defis, ludowa w wykonaniu Dwóch Kolorów oraz rockowa w wykonaniu Patrycji Markowskiej. Równolegle, na rozległym terenie portu, przygotowane były różne atrakcje sportowe. Już we wczesnych godzinach rannych rywalizowali wędkarze, na skateparku zorganizowane zostały zawody na hulajnodze – Scooter JAM, po sąsiedzku, na boisku do piłki plażowej, był turniej piłki siatkowej, swoje możliwości zademonstrowali też młodzi zawodnicy UKS „Pogoń” Józefów. Dzieci miały przygotowane wesołe miasteczko, korzystały z oferty parku linowego, brały udział w warsztatach kulinarnych, muzycznych i plastycznych, malowały buzie i zajadały się watą cukrową. Rodziców zaprosili do swojego stoiska sołtysi gminy Nieporęt, proponując pyszne przekąski, były też placki z Rancha Bena i grochówka, którą częstował wójt Mazur. Gminne stoisko oferowało konkurs ekologiczny na temat poprawnego segregowania odpadów, a najtrudniejsze pytania dotyczyły odpadów wielomateriałowych. Kto wiedział, otrzymywał nagrodę. W namiocie WOPR ratownicy przez cały czas trwania festynu prowadzili naukę udzielania pierwszej pomocy. Wielką atrakcją, i dla dzieci, i dla dorosłych, był czołg Leopard, który dostarczony został na miejsce dzięki uprzejmości i pomocy dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Białobrzegach. Wielką przyjemność sprawili tez strażacy z gminnych jednostek OSP, którzy podczas pokazu chłodzi rozgrzanych widzów pióropuszem wody. Wieczór zakończył widowiskowy pokaz ogni sztucznych, który zgromadził nad brzegiem wody tłumy widzów. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, a organizatorom za przygotowanie atrakcyjnego Święta Gminy.

Jego realizację wsparli sponsorzy: GAZ-SYSTEM S.A., Bericap, KK POL, Stal Service, Starostwo Powiatowe w Legionowie, właściciele restauracji Zagłobianka i Hotel Widnsor.