Nowe inwestycje sportowe

Gmina realizuje kolejny etap zagospodarowania Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego w Nieporęcie, w ramach którego powstaną ciągi piesze i rowerowe oraz nartorolkowe.

Obecnie prace ziemne prowadzone są w  zachodniej części obiektu, w sąsiedztwie skateparku. Nowe chodniki umożliwią wygodne spacery po całym terenie, na przykład osobom z wózkami dziecięcymi, ułatwią dojście do placu zabaw i siłowni oraz nad wodę. Trasa rolkowa zimą będzie mogła być wykorzystywana do jazdy na nartach biegowych. Zamontowane zostaną także ławki solarne, pełniące jednocześnie funkcję stojaków na rowery. To istotne wzbogacenie oferty rekreacyjnej tego miejsca, kierowanej przede wszystkim do mieszkańców gminy. Obecnie, ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na odbywający się po terenie ruch samochodów obsługujących budowę, nie można korzystać ze skateparku.

Zakończenie zaplanowanych prac przewidziane jest w październiku, a ich koszt to kwota blisko 2,4 mln zł. Gmina uzyskała dofinansowane inwestycji z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 500 tys. zł.

DSC_8319DSC_8301DSC_8311