Sukces Józefowa w zawodach pływackich

19 kwietnia na pływalni sportowej w Aquaparku Fala w Stanisławowie Pierwszym odbyły się Mistrzostwa Międzypowiatowe – Półfinały Województwa Warszawy i Mazowsza w Indywidualnym i Sztafetowym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych klas III -VI w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Mazowsza – Rejon Legionowo, Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Nieporęt Aquapark Fala, a fundatorem nagród SZS Warszawy i Mazowsza.

O mistrzostwo międzypowiatowe walczyło 64 uczniów z mistrzowskich drużyn z powiatów: nowodworskiego, piaseczyńskiego, wołomińskiego i legionowskiego. Nasz powiat reprezentowali uczniowie SP im. W. Chotomskiej w Józefowie.

Wyniki międzypowiatowe dziewcząt:

1. miejsce SP Józefów – powiat legionowski,

2. miejsce Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu – powiat piaseczyński,

3. miejsce SP nr 2 Ząbki – powiat wołomiński,

4. miejsce SP Nr 7 Nowy Dwór Mazowiecki – powiat nowodworski.

 

Wyniki międzypowiatowe chłopców:

1. miejsce SP Józefów – powiat legionowski,

2. miejsce SP Nr 5 Piaseczno – powiat piaseczyński,

3. miejsce SP nr 2 Ząbki – powiat wołomiński,

4. miejsce SP Nr 7 Nowy Dwór Mazowiecki – powiat nowodworski.

Nagrody w poszczególnych konkurencjach wręczyli zastępca wójta Alicja Sokołowska, Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Woźniakowski, Dyrektor OSiR GN Andrzej Kula oraz zaproszony gość, prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego i były trener kadry narodowej i olimpijskiej z Aten i Pekinu Paweł Słomiński. Sędzią głównym, a zarazem prowadzącym mistrzostwa był Wiceprzewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego oraz Przewodniczący Gminnego Szkolnego Związku Sportowego Roman Madej.

Drużyna dziewcząt i chłopców z SP Józefów po raz pierwszy zdobyła mistrzostwo międzypowiatowe i awansowała do finału Warszawy i Mazowsza, który odbędzie się 1 czerwca w Ciechanowie. Sukces ten był możliwy dzięki bardzo dobrym warunkom sprzyjającym rozwojowi pływania, jakie mamy w gminie po wybudowaniu pływalni, funkcjonowaniu klas sportowych o profilu pływanie w szkole w Józefowie, stworzeniu sekcji pływackiej UKS Fala oraz bezpłatnej nauce pływania dla wszystkich uczniów szkół klas I-VI gminnych szkół.