Otwarcie placu zabaw i regaty w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa

9 września w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa w atrakcyjnej oprawie otwarty został nowy plac zabaw dla dzieci. To była jedna z wielu propozycji, z jakich mogli tego dnia skorzystać mieszkańcy i turyści, którzy postanowili spędzić ten piękny dzień na terenie Kompleksu.

Plac zabaw ma 500 m2 powierzchni, na której znajdują się zestawy, zapewniające dzieciom możliwość doskonałej zabawy i rozwoju ruchowego. Przy placu stanęły tego dnia dmuchane zabawki i samochodziki do przejażdżek, a zespół uskrzydlonych animatorek malował buźki, robił zwierzęta z balonów i zorganizował zabawę z chustą. Na znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie, również nowym, boisku do piłki plażowej, rozegrany został turniej siatkówki w kategorii open. Ciąg dalszy sportowych zmagań to IV Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt, zorganizowane wspólnie z Yacht Klub Polski Warszawa oraz Między Żaglami. Do dyspozycji uczestników były łódki Omegi oraz RS Vision. Wystartowało 19 załóg, które jak się okazało miały niełatwe zadanie, ponieważ zawodnicy zaliczyli kilka wywrotek. Reprezentujący Gminę Nieporęt doskonali żeglarze, Sylwester Pietrucha i Edward Pietrucha, bez przeszkód pokonali trasę w trzech wyścigach i zajęli w rywalizacji I miejsce.

Tego dnia rozegrano jeszcze zawody windsurfingowe dla młodzieży, których organizatorem był Yacht Klub Polski Warszawa, a Lsurf nieodpłatnie wypożyczał mieszkańcom deski SUP oraz przeprowadził grupową lekcję windsurfingu. Dopełnieniem atrakcji na wodzie były bezpłatne rejsy Tramwajem Wodnym „Laguna”, które, jak zawsze, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dzień zakończył koncert szant w wykonaniu zespołu Aż po świt.

Sezon w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym trwa cały rok, zimą jest tam równie pięknie jak latem, zapraszamy więc i zachęcamy do aktywnego wypoczynku w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim!