Fala Dźwięku – Genetics & Windsurfing, FOQL, SKIN YARD DJ SET

Tym razem w Fali prezentujemy dwa elektroniczne koncerty, Dj set oraz performance dźwiękowo-wizualny Grzegorza Marta.

^Genetics & Windsurfing
Projekt Daniela Jaśniewskiego. Album „Audio Stream Continuum” został wydany pod koniec 2013 roku nakładem amerykańskiego labelu Orange Milk Records.
Jaśniewski o swoim albumie: „Audio Stream Continuum” to moja pierwsza wypowiedź muzyczna pod nazwą Genetics and Windsurfing. Tworzę swoją muzykę za pomocą komputerowych algorytmów, ale wykorzystuję przy tym punkową technikę nagrywania na tzw. „setkę”. Fascynują mnie bardziej dysonanse rodzące się między dźwiękami, aniżeli harmonie.”
https://soundcloud.com/gawsounds

^FOQL
Pochodzi z Łodzi. W 99% to miasto właśnie ukształtowało estetykę w której się odnajduje. Odkąd porzuciła tradycyjne wykształcenie muzyczne poszukuje form lepiej przystających do otaczającej rzeczywistości – zimna fala miesza się z techno, rave z found footage i samplami z klasyków. Dodajmy do tego niemodną słabość do opowiadania historii i literackość wykorzystywanych motywów, będące wynikiem znudzenia czczym eksperymentowaniem i wykonywanym zawodem. Obecnie wydaje i nagrywa solowy materiał pod pseudonimem FOQL. Związana z labelami Enfant Terrible, Gooiland Elektro i New York Haunted. Wcześniej związana z Weyrd Son Records i Oficyną Biedotą w obliczach brudniejszych, chaotycznych, synth punkowych (Marburg, Ebola). Tworzy Niebezpieczne Związki
Więcej info: nzld.pl
https://soundcloud.com/NZLD

^SKIN YARD DJ SET
https://www.facebook.com/skinyardparty

^Re-performance ensemble to performance Grzegorza Marta, składający się w równej mierze z wyliczonych mediów, które podczas trwania akcji będą przenikały się wzajemnie, i w zależności od sytuacji przejmowały rolę „pierwszych skrzypiec”. Wszystkie elementy będą tworzyły rodzaj pętli, w której wszystko jest wzajemnie uzależnione od siebie
Re-performance ensemble należy traktować jako działanie formalne, które wykorzystując różne media eksploruje przestrzenie powstające między nimi. Efektem pracy jest utwór dźwiękowy oraz obraz, który powstaje w trakcie performance’u. Powstaje również zapis wideo będący dokumentacją powstawania rysunku. Obraz i dźwięk są ze sobą skorelowane, a akt ich powstawania ma aspekt wydarzenia publicznego.

Patronat: magazyn Glissando, portal Trzecia Fala

wstęp wolny!

Dojazd:
705 i 734.