19 listopada w Szkole Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się I Drużynowy Turniej Szachowy.
Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych „dzieci” i „młodzież”.
W turnieju wzięło udział 40 uczestników, reprezentujących 5 szkół podstawowych z gminy Nieporęt : SP Izabelin, SP Józefów, SP Nieporęt, SP Wólka Radzymińska, SP Stanisławów Pierwszy. Zawodnicy rywalizowali drużynowo na dystansie pięciu rund rozgrywanych systemem kołowym (każdy z każdym) z tempem gry po 12 minut na partię.
Każdy zespół składał się z czworga dzieci, w tym przynajmniej jedna dziewczynka. W turnieju zastosowano punktację : punkty duże meczowe
2 pkt. (zwycięstwo) – 1pkt. (remis) – 0pkt. (przegrana).
Zawody prowadzone były przez Pana Ryszarda Królikowskiego (arbitra FIDE).
Wyniki kategoria „dzieci”
M-ce
|
Nazwa drużyny
|
Duże punkty
|
Pkt.
|
vs+
|
Sz.1
|
Sz.2
|
1
|
|
9.0
|
11.5
|
2;3;4;5;
|
3.5
|
3.5
|
2
|
|
7.0
|
12.0
|
3;5;2;
|
2.5
|
2.5
|
3
|
|
5.0
|
7.0
|
2;3;
|
2.0
|
0.0
|
4
|
|
3.0
|
7.0
|
3;
|
1.5
|
1.5
|
5
|
|
1.0
|
5.0
|
|
0.5
|
2
|
Wyniki kategoria „młodzież”
M-ce
|
Nazwa drużyny
|
Duże punkty
|
Pkt.
|
vs+
|
Sz.1
|
Sz.2
|
1
|
|
7.0
|
12.0
|
2;4;5;
|
3.0
|
4.0
|
2
|
|
7.0
|
10.0
|
5;3;4;
|
3.0
|
2.0
|
3
|
|
6.0
|
11.0
|
5;1;
|
3.0
|
1.5
|
4
|
|
4.0
|
6.5
|
5;
|
1.0
|
0.5
|
5
|
|
1.0
|
3.0
|
|
0.0
|
2.0
|
W klasyfikacji drużynowej w obu kategoriach wygrała SP w Izabelinie, która będzie reprezentowała naszą gminę w dalszym etapie rozgrywek.
Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy.



