Drużyna z pucharem

W dniach 22-23 czerwca w Starym Sączu odbywały się Szkolne Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej dziewcząt w kategorii ,,Młodzież”.
W turnieju brały udział najlepsze szkoły z całej Polski, które wywalczyły awans poprzez rywalizację na szczeblu wojewódzkim. 
Turniej rozpoczął się od fazy grupowej, gdzie  nasze dziewczyny pokonały szkoły z:

  • Kraczewic 2:0
  • Starego Sącza 2:0

Wygrywając swoją grupę zapewniły sobie miejsce w najlepszej 8 w Polsce, gdzie zmierzyły się z drużyną z Opola również wygrywając 2:0. W ćwierćfinale naszym przeciwnikiem była szkoła z Wrocławia, którą dziewczyny również pokonały 2:0 zapewniając sobie miejsce w półfinale. Tak zakończył się pierwszy dzień zawodów. Drugiego dnia turnieju dziewczyny czekały dwa mecze:

  • PÓŁFINAŁ, w którym nasze uczennice zaprezentowały świetną formę wygrywając drugiego seta 15:2 ze szkołą ze Zbąszynka, a cały mecz 2:0
  • FINAŁ - dziewczyny ponownie zmierzyły się ze szkołą z Wrocławia, mecz ten był ostatnim krokiem do zdobycia złotego medalu. Nasze uczennice po raz kolejny pokazały ogromne umiejętności, charakter i wolę walki, zwyciężając 2:0 i sięgając po tytuł MISTRZYŃ POLSKI bez straty seta w całym turnieju.

Jest to HISTORYCZNY SUKCES, ponieważ to pierwszy taki tytuł w siatkówce plażowej dziewcząt  w Gminie Nieporęt.


Warto również wspomnieć, że te same dziewczyny były częścią zespołu, który dwa lata temu zdobył vice-mistrzostwo Polski i w tym roku brązowy medal Mistrzostw Polski w siatkówce halowej.
Szczególne podziękowania należą się również klubowi UKS Dębina Nieporęt oraz Trenerowi Dariuszowi Pieśniakowi za ogromny wkład w wyszkolenie dziewczyn.


Skład Drużyny: 
Zuzanna Kozłowska 
Hanna Czech 
Nikola Stawowska 
Marta Sworst (trenerka)
Krzysztof Sworst (trener)