Pamiętamy o Pilotach Polskiego Bombowca PZL.37 ŁOŚ
7 września uczciliśmy pamięć pilotów polskiego bombowca PZL. 37 ŁOŚ – zestrzelonych nad Wólką Radzymińską. Obecni na uroczystości byli: Alicja Sokołowska - Zastępca Wójta Gminy Nieporęt, Bogusława Tomasik - Przewodnicząca Rady Gminy, Ewa Broszkiewicz - Radna , Andrzej Olechowski - Radny, Marta Maliszewska - Dyrektor SP w Wólce Radzymińskiej, Monika Piotrowska - Sołtys Wólki Radzymińskiej, Przedstawiciele Nieporęckie Stowarzyszenie, harcerze z 14 Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych im. rtm. Witolda Pileckiego, mieszkańcy Wólki Radzymińskiej. Polski bombowiec PZL.37 Łoś 16 eskadry zestrzelony został 7 września 1939 roku podczas walki z niemieckimi Messerschmittami. Śmierć poniosło wówczas czterech polskich pilotów. Byli to: ppor. Władysław Kołdej, dowódca załogi, kpr. Konrad Pysiewicz, ppor. Wacław Cierpiłowski, kpr. Kazimierz Wielgoszewski. Cześć Ich Pamięci.
7.09.2021 r.






