LOCALSPOT – nowoczesny kontakt mieszkańców z urzędem

Urząd Gminy Nieporęt uruchomił bezpłatną aplikację mobilną na telefon oraz portal internetowy LocalSpot, umożliwiając łatwy i nowoczesny kontakt mieszkańców  z urzędem gminy.

LocalSpot to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu jesteśmy w stałym kontakcie z urzędem, a nasze zgłoszenie trafi do właściwego merytorycznie pracownika  w kilka sekund.

Osoba korzystająca z aplikacji może zgłaszać swoje uwagi, informować o napotkanych utrudnieniach np. uszkodzonej drodze, nielegalnym wysypisku śmieci, czy nieświecącej lampie ulicznej, a także przesyłać własne wnioski dotyczące przestrzeni publicznej. Użytkownicy mają możliwość zasubskrybowania swojego Urzędu, dzięki czemu mogą otrzymywać powiadomienia o istotnych sprawach, np. mogących wystąpić utrudnieniach w ruchu drogowym lub planowanych wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Aplikację mobilną LocalSpot, , wzbogaciliśmy o dodatkową, bardzo przydatną funkcję. Osoba korzystająca z aplikacji może otrzymywać powiadomienia o odbiorze odpadów komunalnych, w dniu poprzedzającym ich wywóz przez firmę.

Sprawdź, jakie to proste: po wejściu w aplikację wybierz z MENU – Zarządzaj subskrypcjami, następnie wybierz miejscowość – Nieporęt, a następnie wybierz z listy Rejon, w którym mieszkasz i zapisz ustawienie w prawym górnym rogu ( ✓  ). Od tego momentu, w dniu poprzedzającym odbiór odpadów, aplikacja wyśle Ci przypomnienie.

LocalSpot umożliwia szybkie i skuteczne przesyłanie informacji, poprawia komunikację z urzędem i jest narzędziem, dzięki któremu mieszkańcy mogą bezpośrednio powodować pozytywne zmiany w swoim otoczeniu.

Lista rejonów wraz z ulicami znajduje się na stronie www.nieporet.pl w zakładce ODPADY – harmonogram odbioru odpadów.

Funkcja harmonogramu odbioru odpadów dostępna jest obecnie dla systemu Android. Wkrótce będą z niej mogli  korzystać również właściciele Iphone’ów.

Jak działa aplikacja?

Wystarczy ściągnąć aplikację LocalSpot na telefon (iOS, Android) lub wejść na stronę www.localspot.pl. Jeżeli wysyłamy zgłoszenie przy pomocy telefonu: otwieramy aplikację w telefonie, wskazujemy lokalizację, wybieramy kategorię (przykładowe to: drogi i chodniki, dewastacja, komunikacja, zieleń, zwierzęta, śmieci), robimy zdjęcie lub krótko opisujemy problem i wysyłamy. W ciągu kilku sekund zgłoszenie trafi do właściwego pracownika urzędu gminy, który zajmie się sprawą. Wysyłanie informacji odbywa się w pełni anonimowo, bez konieczności logowania. Dodatkowo – wszystkie zgłoszenia widoczne są na mapie lub liście i oznaczone kolorami, które informują o statusie sprawy  – zgłoszone, w realizacji, zamknięte.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne!

Pobierz aplikację LocalSpot i skorzystaj z jej możliwości!

https://localspot.pl/map?a=nieporęt