Tag Archive for: sport

Otwarcie placu zabaw i regaty w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa

9 września w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa w atrakcyjnej oprawie otwarty został nowy plac zabaw dla dzieci. To była jedna z wielu propozycji, z jakich mogli tego dnia skorzystać mieszkańcy i turyści, którzy postanowili spędzić ten piękny dzień na terenie Kompleksu.

Plac zabaw ma 500 m2 powierzchni, na której znajdują się zestawy, zapewniające dzieciom możliwość doskonałej zabawy i rozwoju ruchowego. Przy placu stanęły tego dnia dmuchane zabawki i samochodziki do przejażdżek, a zespół uskrzydlonych animatorek malował buźki, robił zwierzęta z balonów i zorganizował zabawę z chustą. Na znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie, również nowym, boisku do piłki plażowej, rozegrany został turniej siatkówki w kategorii open. Ciąg dalszy sportowych zmagań to IV Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt, zorganizowane wspólnie z Yacht Klub Polski Warszawa oraz Między Żaglami. Do dyspozycji uczestników były łódki Omegi oraz RS Vision. Wystartowało 19 załóg, które jak się okazało miały niełatwe zadanie, ponieważ zawodnicy zaliczyli kilka wywrotek. Reprezentujący Gminę Nieporęt doskonali żeglarze, Sylwester Pietrucha i Edward Pietrucha, bez przeszkód pokonali trasę w trzech wyścigach i zajęli w rywalizacji I miejsce.

Tego dnia rozegrano jeszcze zawody windsurfingowe dla młodzieży, których organizatorem był Yacht Klub Polski Warszawa, a Lsurf nieodpłatnie wypożyczał mieszkańcom deski SUP oraz przeprowadził grupową lekcję windsurfingu. Dopełnieniem atrakcji na wodzie były bezpłatne rejsy Tramwajem Wodnym „Laguna”, które, jak zawsze, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dzień zakończył koncert szant w wykonaniu zespołu Aż po świt.

Sezon w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym trwa cały rok, zimą jest tam równie pięknie jak latem, zapraszamy więc i zachęcamy do aktywnego wypoczynku w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim!

 

Regaty „Nieporęckie Żagle”

III Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt „Nieporęckie Żagle”, których organizatorem była Gmina Nieporęt i Przystań Między Żaglami, otworzyli Wójt Maciej Mazur oraz Starosta Robert Wróbel.

Regaty rozegrane zostały w dwóch klasach – Omega i RS Vision. Panująca od rana pogoda, ładne słońce i słaby wiatr, nie zapowiadała mocnych wrażeń na łodziach. Nie zepsuło to jednak dobrego nastroju żeglarzy, których umiejętności wysoko ocenił Sędzia Główny – Karol Pajka, podkreślając, że gdy podczas ostatnich wyścigów silniej powiało, można było w pełni zaprezentować swoje umiejętności żeglarskie. W klasie Omega Standard, I miejsce zajęła załoga reprezentująca Starostwo Powiatowe w Legionowie w składzie – sternik Sylwester Pietrucha oraz Robert Wróbel. W klasie RS Vision I miejsce przypadło sternikowi Stanisławowi Kowalewskiemu wraz z załogą.
Regatom towarzyszyły także atrakcje na lądzie. Darmowe dmuchańce dla dzieci były miejscem bar-dzo aktywnej i radosnej zabawy, równie dużym powodzeniem cieszyły się bezpłatne rejsy tramwajem wodnym „Laguna”, dzięki którym wszyscy mogli zakosztować pobytu na Jeziorze Zegrzyńskim. W namiocie promocyjnym od rana czekały na gości foldery, mapy, pocztówki oraz gadżety gminne. Na zakończenie regat odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia pucharów, medali i nagród. Dla sterników zwycięskich ekip firma Lexus Warszawa Żerań przekazała Vouchery na weekend z dowolnym modelem Lexusa z pełnym bakiem paliwa! Wśród uczestników regat rozlosowano również atrakcyjną nagrodę – voucher na szkolenie regatowe w szkole Scandinavia/Skippi 650.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w regatach i do zobaczenia za rok

 

Nieporęckie Żagle

plakat regaty nieporeckie zagle

ZAWIADOMIENIE O REGATACH

„NIEPORĘCKIE ŻAGLE III”  – REGATY O PUCHAR WÓJTA GMINY NIEPORĘT

Organizatorzy: Gmina Nieporęt oraz „Między Żaglami”

1. Regaty zostaną rozegrane w dniu 3. września 2016r. na Jeziorze Zegrzyńskim.

2. Biuro i port regat: Przystań „Między Żaglami” na terenie Kompleksu Rekreacyjno – Wypoczynkowego „Port Nieporęt – Pilawa”. Ul. Wojska Polskiego 3, Nieporęt.

3. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2013-2016, zawiadomieniem o regatach, przepisami związków lub stowarzyszeń klas uczestniczących w regatach, niniejszym zawiadomieniem oraz instrukcją żeglugi, która będzie dostarczona podczas przyjmowania zgłoszeń do regat.

4. Regaty zostaną rozegrane w klasach: Omega Standard oraz RS Vision. Inne klasy mogą wziąć udział w regatach w porozumieniu z z organizatorem, którego należy dokonać najpóźniej do 31. sierpnia 2016.
Limit jachtów w poszczególnych klasach koniecznych do sklasyfikowania zawodników ustala się na trzy (3). Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu minimum jednego wyścigu.

5. Sternik jachtu winien posiadać odpowiednie uprawnienia żeglarskie, ubezpieczenie OC, a jacht znaki identyfikacyjne na żaglu.

6. Zgłoszenia do regat w dniu 03.09.2016 r w godzinach 9:00 – 10:00 na drukach dostarczonych przez organizatora.

7. Wpisowe do regat dla mieszkańców Gminy Nieporęt wynosi 0 zł.

8. Otwarcie regat i odprawa sterników w dniu 03.09.2016 r. o godz. 10:15, start do pierwszego wyścigu przewidziany jest na godz. 11:15. Harmonogram wyścigów będzie podany podczas odprawy sterników. Zakończenie imprezy planowane jest w dniu 03.09.2016 r. około godz. 16:00.

9. Przewiduje się rozegranie 5 wyścigów. W przypadku rozegrania więcej niż 3 wyścigów, najgorszy wynik zostanie odrzucony.

10. W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowani zawodnicy, którzy nie ukończyli żadnego wyścigu.

11. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach I – III otrzymują medale. Nagrody wg decyzji organizatora.

12. Załoga jachtu zgłaszająca się do regat wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie przez Organizatora i sponsorów swego wizerunku, nazwiska i głosu w środkach masowego przekazu oraz w materiałach dotyczących regat w celu reklamy i promocji regat.

13. Na jachcie podczas wyścigu powinna znajdować się taka ilość osób jaka została zgłoszona do regat. Wniosek o zamianę członka załogi należy złożyć w formie pisemnej przed rozpoczęciem wyścigu. Zamiana może nastąpić tylko z przyczyn losowych, za zgodą Sędziego Głównego.

14. Wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność. Żadna z czynności wykonana lub nie wykonana przez Organizatora nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht wynikającą z udziału w regatach.

15. Organizator nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu lub osób albo śmierć wynikłe w związku z regatami, przed ich rozpoczęciem, podczas lub po regatach.

Wszelkich informacji dodatkowych można zasięgnąć telefonicznie pod numerem telefonu: +48 22 397 90 90

 

W imieniu „Między Żaglami” 

Małgorzata Lubowska

Regaty Nieporęckie Żagle

Regaty, których organizatorem była Gmina Nieporęt i Przystań Między Żaglami, otworzyli Wójt Maciej Mazur, wiceminister w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec oraz Starosta Robert Wróbel (również biorący udział w regatach). Zaszczycił nas także Wojciech Brzozowski, siedmiokrotny mistrz świata w windsurfingu.

Regaty rozegrane zostały w dwóch klasach – Omega i RS Vision. Panująca od rana pogoda, ładne słońce i niezbyt mocny wiatr, nie zapowiadała zbliżających się trudności. A te pojawiły się wraz z wzrastającą siłą wiatru. Nagłe silne porywy o mało nie uniosły promocyjnego namiotu gminy Nieporęt stojącego w porcie, nie oszczędziły jednak łódek. Spośród startujących załóg, tylko dwie nie zaliczyły wywrotki. Nie zepsuło to jednak dobrego nastroju żeglarzy, których umiejętności wysoko ocenił Sędzia Główny – Karol Pajka podkreślając, że musieli się zmierzyć z naprawdę trudnymi warunkami, wiatr momentami miał 6 stopni w skali Beauforta.
W klasie Omega Standard I miejsce zajęła załoga reprezentująca gminę Nieporęt w składzie – sternik Sylwester Pietrucha oraz Krzysztof Aniołkowski i Franek Aniołkowski. W klasie RS Vision I miejsce przypadło sternikowi Piotrowi Stróżniakowi z Dominiką Strużniak i Filipem Wereski.

Regatom towarzyszyły także atrakcje na lądzie. Darmowe dmuchańce dla dzieci były miejscem bardzo aktywnej i radosnej zabawy, równie dużym powodzeniem cieszyły się bezpłatne rejsy tramwajem wodnym „Laguna”, dzięki którym wszyscy mogli zakosztować pobytu na Jeziorze Zegrzyńskim. W namiocie promocyjnym od rana czekały na gości foldery, mapy, pocztówki oraz gadżety gminne. Na zakończenie regat wystąpił z dwugodzinnym koncertem zespół B.O.R.Y., w znakomitym repertuarze szantowym.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z regat

Nieporęckie Żagle

Regaty rozegrane zostały w klasach Omega i RS Vision. W klasie Omega wystartowało 7 załóg reprezentujących samorządy. Na łódkach RS Vision rywalizowali mieszkańcy w liczbie 6 załóg. Z planowanych 5 wyścigów wiatr pozwolił na rozegranie 3, po których podsumowano regaty i wyłoniono zwycięzców.

Wśród samorządowców pierwsze miejsce zajęła załoga reprezentująca Gminę Nieporęt w składzie: sternik – Sylwester Pietrucha oraz Alicja Sokołowska i Krzysztof Aniołkowski. Drugie miejsce zajęła załoga Gminy Wieliszew – sternik Mirosław Sieradzki oraz Jarosław Zyśk i Zbigniew Budny. Na trzecim miejscu uplasowała się załoga reprezentująca Urząd Wojewódzki w Warszawie w składzie – sternik Jerzy Pindelski oraz Bartłomiej Kolipiński i Wojciech Pindelski.

Wśród mieszkańców w klasie RS Vision triumfowali sternik Michał Skrzypkiewicz z Bartłomiejem Baranowskim i Aleksandrą Marczak. Drugie miejsce wywalczyli sternik Jacek Wojewódko z Piotrem Badzielewskim, a na trzeciej pozycji uplasowali się Stanisław Kowalewski – sternik, z Anthonym Shorterem.

Puchary i medale wręczył żeglarzom Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur, a puchar dla najlepszej załogi mieszkańców Gminy Nieporęt w klasie RS Vision wicestarosta Robert Wróbel.
Organizatorzy regat, Ośrodek Szkoleniowy Między Żaglami oraz Gminny Ośrodek Kultury, przygotowali również wiele atrakcji dla gości imprezy. Dzieci miały do dyspozycji dmuchane zabawki, w stoisku promocyjnym Urzędu Gminy oferowane były albumy i foldery prezentujące gminę, mapy oraz gry zręcznościowe. Dużą atrakcję stanowiły darmowe rejsy tramwajem wycieczkowym Laguna, który zabierał pasażerów w pobliże rozgrywanych regat, by mogli z bliska przyjrzeć się wyścigom żaglówek. Atmosferę tego dnia podkreślił koncert szant w wykonaniu zespołu Wodny Patrol.

1. Regaty „Nieporęckie Żagle” zapoczątkowały stały cykl, który kontynuowany będzie w następnym sezonie. Na terenie Kompleksu zaplanowany jest również ciąg dalszy koncertów Nieporęckie Lato Muzyczne, cieszących się w tym roku dużą popularnością oraz wiele niespodzianek, które sprawią, że pobyt w tym miejscu będzie niezwykle przyjemny.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z regat

Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt

ZAWIADOMIENIE O REGATACH

REGATY O PUCHAR WÓJTA GMINY NIEPORĘT

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury oraz „Między Żaglami”

1. Regaty zostaną rozegrane w dniu 20 września 2014 r. na Jeziorze Zegrzyńskim.

2. Biuro i port regat: Przystań „Między Żaglami” na terenie Kompleksu Rekreacyjno- Wypoczynkowego Nieporęt – Pilawa . Ul. Wojska Polskiego 3, Nieporęt.

3. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2013-2016, zawiadomieniem o regatach, przepisami związków lub stowarzyszeń klas uczestniczących w regatach, niniejszym zawiadomieniem oraz instrukcją żeglugi, która będzie dostarczona podczas przyjmowania zgłoszeń do regat.

4. Regaty zostaną rozegrane w klasach: Omega Standard, RS Vision, RS Vareo, Hobie Cat 16, Nautica. Inne klasy mogą wziąć udział w regatach w porozumieniu z z organizatorem, którego należy dokonać najpóźniej do 16 września 2014.
Limit jachtów w poszczególnych klasach koniecznych do sklasyfikowania zawodników ustala się na trzy (3). Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu minimum jednego wyścigu.

5. Sternik jachtu winien posiadać odpowiednie uprawnienia żeglarskie, ubezpieczenie OC, a jacht znaki identyfikacyjne na żaglu.

6. Zgłoszenia do regat w dniu 20.09.2014r w godzinach 9:00 – 10:00 na drukach dostarczonych przez organizatora.

7. Wpisowe do regat wynosi 50 zł od osoby. Mieszkańcy Gminy Nieporęt biorą udział w regatach BEZPŁATNIE.

8. Otwarcie regat i odprawa sterników w dniu 20.09.2014 r. o godz. 10:00, start do pierwszego wyścigu przewidziany jest na godz. 11:15. Harmonogram wyścigów będzie podany podczas odprawy sterników. Zakończenie imprezy planowane jest w dniu 20.09.2014 r. około godz. 16:30.

9. Przewiduje się rozegranie 5 wyścigów. W przypadku rozegrania więcej niż 3 wyścigów, najgorszy wynik zostanie odrzucony.

10. W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowani zawodnicy, którzy nie ukończyli żadnego wyścigu.

11. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach I – III otrzymują medale. Nagrody wg decyzji organizatora.

12. Załoga jachtu zgłaszająca się do regat wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie przez Organizatora i sponsorów swego wizerunku, nazwiska i głosu w środkach masowego przekazu oraz w materiałach dotyczących regat w celu reklamy i promocji regat.

13. Na jachcie podczas wyścigu powinna znajdować się taka ilość osób jaka została zgłoszona do regat. Wniosek o zamianę członka załogi należy złożyć w formie pisemnej przed rozpoczęciem wyścigu. Zamiana może nastąpić tylko z przyczyn losowych, za zgodą Sędziego Głównego.

14. Wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność. Żadna z czynności wykonana lub nie wykonana przez Organizatora nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht wynikającą z udziału w regatach.

15. Organizator nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu lub osób albo śmierć wynikłe w związku z regatami, przed ich rozpoczęciem, podczas lub po regatach.

Wszelkich informacji dodatkowych można zasięgnąć telefonicznie pod numerem telefonu: +48 22 397 90 90

Lsurf Cup 2013 – Otwarcie Windsurfingowego Pucharu Polski PSW

W programie:

– Regaty Windsurfingowe Formula, Slalom
– Zawody na SUPach (deski z wiosłami)
– Konkurs SUPer Freestyle
– Darmowe lekcje windsurfingu z Lsurf
– Lekcje i pokazy na deskach SUP
– Trickoboard
– Siatkówka plażowa
– Wieczorny Grill z muzyką
– Pokazy Wake
– Pokazy Nart Wodnych
– Park Linowy Radocha 30 % TANIEJ
– Liczne Konkursy i Atrakcje
– Dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci

Tag Archive for: sport

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Nieporęt-Pilawa

Oferta

DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI:

  • Rozległy, zagospodarowany kompleks nad jeziorem
  • Przestronny port jachtowy (Port Jachtowy w Nieporęcie oraz Port Pilawa)
  • Wyśmienita gastronomia
  • Wypożyczalnie sprzętu pływającego
  • Szkółki żeglarskie
  • Miejsca do grillowania i rodzinnego wypoczynku
  • Park linowy
  • Sklep spożywczy
  • Stacja paliw dla żeglarzy I motorowodniaków
  • Duże i bezpieczne parkingi

Teren gminnego Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt – Pilawa, to miejsce, w którym chętnie przebywają właściciele jachtów i osoby ceniące spokojny wypoczynek. Można tu aktywnie spędzić czas, czerpiąc przyjemność z uprawniania sportów wodnych, jak i w spokoju cieszyć się rozkwitającą przyrodą. Co więcej stale się rozwijamy. już wkrótce udostępnimy nowoczesne komfortowe pomosty dla amatorów żeglarstwa. Gmina Nieporęt dąży do stworzenia w tym miejscu optymalnych warunków do aktywnego uprawiania sportu, rekreacji i wypoczynku, z wykorzystaniem wszystkich możliwości, jakie daje ten piękny teren i jego położenie.

Zachęcamy do odpoczynku na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa.

Cennik

Regulamin

Kontakt

ul. Wojska Polskiego 3,
05-126 Nieporęt
tel: 668-481-739
e-mail: kompleks@nieporet.pl

Wykaz gminnych obiektów sportowych

 Aquapark Fala

W ramach obiektu sportowo-rekreacyjnego znajdują się: pływalnia sportowa, niecka rekreacyjna, wanna z hydromasażem, sauna sucha oraz zjeżdżalnia

Widok na dużą nieckę basenu

DSC_0006
Aquapark Fala
ul. Koncertowa 4,
Stanisławów Pierwszy,
05-126 Nieporęt
tel.: 22 772 00 89
tel.: 22 732 23 22
e-mail: osir@osir.nieporet.pl


Boiska

Kompleks boisk sportowych „Moje Boisko Orlik 2012” w Józefowie

boiska w jozefowie
ul. Szkolna 62
informacja pod nr tel. 22 767 04 28

Bosko sportowe w Izabelinie

ul. Szkolna 1
informacja pod nr tel. 22 774 83 22, 22 767 04 28

Boisko sportowe i kort tenisowy w Nieporęcie

ul. Dworcowa 9

Boisko sportowe w Białobrzegach

ul. Wojska Polskiego 21

Boisko sportowe Dzika Plaża

ul. Zegrzyńska 10H

Boisko sportowe w Wólce Radzymińskiej

ul. Szkolna 79

Boisko w Kątach Węgierskich

IMG_2398

ul. Kościelna 22

Boisko sportowe w Stanisławowie Pierwszym

DSC_9463

ul. Jana Kazimierza 291 (przy gimnazjum)
informacja pod nr tel. 22 772 30 30, 22 767 04 28

Boisko sportowe w Stanisławowie Drugim

boisko Stanisławów Drugi

boisko Stanisławów Drugi

ul. Wolska 71a
informacja pod nr tel. 22 772 70 05, 22 767 04 28

Boisko sportowe w Ryni

ul. Główna 24 A
informacja pod nr tel. 22 767 04 28

Wielofunkcyjne boisko sportowe w Zegrzu Południowym na Osiedlu Wojskowym

boisko Zegrze

boisko Zegrze

informacja pod nr tel. 22 767 04 28


Boiska do piłki plażowej

ul. Jana Kazimierza 291

DSC_9450

ul. Wojska Polskiego 3 (Port Nieporęt)

ul. Zegrzyńska 10H – Dzika Plaża


Hale sportowe

Hala sportowa w Nieporęcie

ul. Dworcowa 9, Nieporęt
tel. 22 772 30 30

Hala sportowa w Stanisławowie Pierwszym

ul. Jana Kazimierza 291, Stanisławów Pierwszy
tel. 22 774 83 66

Hala sportowa w Józefowie

ul. Szkolna 62, Józefów
tel. 22 772 30 69

Hala sportowa w Białobrzegach

DSC_4891

ul. Wojska Polskiego 21


Gminne place zabaw – informacja pod nr tel. 22 767 04 28

Plac zabaw w Stanisławowie Pierwszym

ul. Jana Kazimierza 291 (przy gimnazjum)

Plac zabaw przy filii Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie Drugim

ul. Wolska 71a

Plac zabaw przy filii GOK w Kątach Węgierskich

ul. Kościelna 22

Plac zabaw przy filii Gminnego Ośrodka Kultury w Beniaminowie

ul. Fortowa 38a

Plac zabaw w Nieporęcie

ul. Zegrzyńska 10H (teren obiektu rekreacyjno-sportowego „Dzika Plaża”)

Plac zabaw w Ryni

ul. Główna 24A

Plac zabaw w Białobrzegach

na Osiedlu Wojskowym

Place zabaw w Zegrzu Południowym

na Osiedlu Wojskowym

Plac zabaw w Stanisławowie Pierwszym

przy skrzyżowaniu ul. Przyszłość i ul. Strużańskiej

Szkolny plac zabaw w Nieporęcie

ul. Dworcowa 9 (przy Szkole Podstawowej)
tel. 22 772 30 30


Siłownie zewnętrzne – informacje pod nr tel. 22 767 04 28

Siłownia zewnętrzna w Nieporęcie

ul. Zegrzyńska 10H (na terenie gminnego obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego Dzika Plaża)

Siłownia zewnętrzna na Dzikiej plaży

Siłownia zewnętrzna na Dzikiej plaży

Siłownia zewnętrzna w Zegrzu Południowym

na Osiedlu Wojskowym

Siłownia zewnętrzna w Zegrzu Południowym

Siłownia zewnętrzna w Zegrzu Południowym

Siłownia zewnętrzna Port Nieporęt

ul. Wojska Polskiego 3

DSC_0058

Siłownia Zewnętrzna Izabelin

ul. Szkolna 1


Skatepark

DSC_3120

ul. Wojska Polskiego 3 – Port Nieporęt