Tag Archive for: regaty

Otwarcie placu zabaw i regaty w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa

9 września w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa w atrakcyjnej oprawie otwarty został nowy plac zabaw dla dzieci. To była jedna z wielu propozycji, z jakich mogli tego dnia skorzystać mieszkańcy i turyści, którzy postanowili spędzić ten piękny dzień na terenie Kompleksu.

Plac zabaw ma 500 m2 powierzchni, na której znajdują się zestawy, zapewniające dzieciom możliwość doskonałej zabawy i rozwoju ruchowego. Przy placu stanęły tego dnia dmuchane zabawki i samochodziki do przejażdżek, a zespół uskrzydlonych animatorek malował buźki, robił zwierzęta z balonów i zorganizował zabawę z chustą. Na znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie, również nowym, boisku do piłki plażowej, rozegrany został turniej siatkówki w kategorii open. Ciąg dalszy sportowych zmagań to IV Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt, zorganizowane wspólnie z Yacht Klub Polski Warszawa oraz Między Żaglami. Do dyspozycji uczestników były łódki Omegi oraz RS Vision. Wystartowało 19 załóg, które jak się okazało miały niełatwe zadanie, ponieważ zawodnicy zaliczyli kilka wywrotek. Reprezentujący Gminę Nieporęt doskonali żeglarze, Sylwester Pietrucha i Edward Pietrucha, bez przeszkód pokonali trasę w trzech wyścigach i zajęli w rywalizacji I miejsce.

Tego dnia rozegrano jeszcze zawody windsurfingowe dla młodzieży, których organizatorem był Yacht Klub Polski Warszawa, a Lsurf nieodpłatnie wypożyczał mieszkańcom deski SUP oraz przeprowadził grupową lekcję windsurfingu. Dopełnieniem atrakcji na wodzie były bezpłatne rejsy Tramwajem Wodnym „Laguna”, które, jak zawsze, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dzień zakończył koncert szant w wykonaniu zespołu Aż po świt.

Sezon w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym trwa cały rok, zimą jest tam równie pięknie jak latem, zapraszamy więc i zachęcamy do aktywnego wypoczynku w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim!

 

Regaty „Nieporęckie Żagle”

III Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt „Nieporęckie Żagle”, których organizatorem była Gmina Nieporęt i Przystań Między Żaglami, otworzyli Wójt Maciej Mazur oraz Starosta Robert Wróbel.

Regaty rozegrane zostały w dwóch klasach – Omega i RS Vision. Panująca od rana pogoda, ładne słońce i słaby wiatr, nie zapowiadała mocnych wrażeń na łodziach. Nie zepsuło to jednak dobrego nastroju żeglarzy, których umiejętności wysoko ocenił Sędzia Główny – Karol Pajka, podkreślając, że gdy podczas ostatnich wyścigów silniej powiało, można było w pełni zaprezentować swoje umiejętności żeglarskie. W klasie Omega Standard, I miejsce zajęła załoga reprezentująca Starostwo Powiatowe w Legionowie w składzie – sternik Sylwester Pietrucha oraz Robert Wróbel. W klasie RS Vision I miejsce przypadło sternikowi Stanisławowi Kowalewskiemu wraz z załogą.
Regatom towarzyszyły także atrakcje na lądzie. Darmowe dmuchańce dla dzieci były miejscem bar-dzo aktywnej i radosnej zabawy, równie dużym powodzeniem cieszyły się bezpłatne rejsy tramwajem wodnym „Laguna”, dzięki którym wszyscy mogli zakosztować pobytu na Jeziorze Zegrzyńskim. W namiocie promocyjnym od rana czekały na gości foldery, mapy, pocztówki oraz gadżety gminne. Na zakończenie regat odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia pucharów, medali i nagród. Dla sterników zwycięskich ekip firma Lexus Warszawa Żerań przekazała Vouchery na weekend z dowolnym modelem Lexusa z pełnym bakiem paliwa! Wśród uczestników regat rozlosowano również atrakcyjną nagrodę – voucher na szkolenie regatowe w szkole Scandinavia/Skippi 650.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w regatach i do zobaczenia za rok

 

Nieporęckie Żagle

plakat regaty nieporeckie zagle

ZAWIADOMIENIE O REGATACH

„NIEPORĘCKIE ŻAGLE III”  – REGATY O PUCHAR WÓJTA GMINY NIEPORĘT

Organizatorzy: Gmina Nieporęt oraz „Między Żaglami”

1. Regaty zostaną rozegrane w dniu 3. września 2016r. na Jeziorze Zegrzyńskim.

2. Biuro i port regat: Przystań „Między Żaglami” na terenie Kompleksu Rekreacyjno – Wypoczynkowego „Port Nieporęt – Pilawa”. Ul. Wojska Polskiego 3, Nieporęt.

3. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2013-2016, zawiadomieniem o regatach, przepisami związków lub stowarzyszeń klas uczestniczących w regatach, niniejszym zawiadomieniem oraz instrukcją żeglugi, która będzie dostarczona podczas przyjmowania zgłoszeń do regat.

4. Regaty zostaną rozegrane w klasach: Omega Standard oraz RS Vision. Inne klasy mogą wziąć udział w regatach w porozumieniu z z organizatorem, którego należy dokonać najpóźniej do 31. sierpnia 2016.
Limit jachtów w poszczególnych klasach koniecznych do sklasyfikowania zawodników ustala się na trzy (3). Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu minimum jednego wyścigu.

5. Sternik jachtu winien posiadać odpowiednie uprawnienia żeglarskie, ubezpieczenie OC, a jacht znaki identyfikacyjne na żaglu.

6. Zgłoszenia do regat w dniu 03.09.2016 r w godzinach 9:00 – 10:00 na drukach dostarczonych przez organizatora.

7. Wpisowe do regat dla mieszkańców Gminy Nieporęt wynosi 0 zł.

8. Otwarcie regat i odprawa sterników w dniu 03.09.2016 r. o godz. 10:15, start do pierwszego wyścigu przewidziany jest na godz. 11:15. Harmonogram wyścigów będzie podany podczas odprawy sterników. Zakończenie imprezy planowane jest w dniu 03.09.2016 r. około godz. 16:00.

9. Przewiduje się rozegranie 5 wyścigów. W przypadku rozegrania więcej niż 3 wyścigów, najgorszy wynik zostanie odrzucony.

10. W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowani zawodnicy, którzy nie ukończyli żadnego wyścigu.

11. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach I – III otrzymują medale. Nagrody wg decyzji organizatora.

12. Załoga jachtu zgłaszająca się do regat wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie przez Organizatora i sponsorów swego wizerunku, nazwiska i głosu w środkach masowego przekazu oraz w materiałach dotyczących regat w celu reklamy i promocji regat.

13. Na jachcie podczas wyścigu powinna znajdować się taka ilość osób jaka została zgłoszona do regat. Wniosek o zamianę członka załogi należy złożyć w formie pisemnej przed rozpoczęciem wyścigu. Zamiana może nastąpić tylko z przyczyn losowych, za zgodą Sędziego Głównego.

14. Wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność. Żadna z czynności wykonana lub nie wykonana przez Organizatora nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht wynikającą z udziału w regatach.

15. Organizator nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu lub osób albo śmierć wynikłe w związku z regatami, przed ich rozpoczęciem, podczas lub po regatach.

Wszelkich informacji dodatkowych można zasięgnąć telefonicznie pod numerem telefonu: +48 22 397 90 90

 

W imieniu „Między Żaglami” 

Małgorzata Lubowska

Regaty Nieporęckie Żagle

Regaty, których organizatorem była Gmina Nieporęt i Przystań Między Żaglami, otworzyli Wójt Maciej Mazur, wiceminister w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec oraz Starosta Robert Wróbel (również biorący udział w regatach). Zaszczycił nas także Wojciech Brzozowski, siedmiokrotny mistrz świata w windsurfingu.

Regaty rozegrane zostały w dwóch klasach – Omega i RS Vision. Panująca od rana pogoda, ładne słońce i niezbyt mocny wiatr, nie zapowiadała zbliżających się trudności. A te pojawiły się wraz z wzrastającą siłą wiatru. Nagłe silne porywy o mało nie uniosły promocyjnego namiotu gminy Nieporęt stojącego w porcie, nie oszczędziły jednak łódek. Spośród startujących załóg, tylko dwie nie zaliczyły wywrotki. Nie zepsuło to jednak dobrego nastroju żeglarzy, których umiejętności wysoko ocenił Sędzia Główny – Karol Pajka podkreślając, że musieli się zmierzyć z naprawdę trudnymi warunkami, wiatr momentami miał 6 stopni w skali Beauforta.
W klasie Omega Standard I miejsce zajęła załoga reprezentująca gminę Nieporęt w składzie – sternik Sylwester Pietrucha oraz Krzysztof Aniołkowski i Franek Aniołkowski. W klasie RS Vision I miejsce przypadło sternikowi Piotrowi Stróżniakowi z Dominiką Strużniak i Filipem Wereski.

Regatom towarzyszyły także atrakcje na lądzie. Darmowe dmuchańce dla dzieci były miejscem bardzo aktywnej i radosnej zabawy, równie dużym powodzeniem cieszyły się bezpłatne rejsy tramwajem wodnym „Laguna”, dzięki którym wszyscy mogli zakosztować pobytu na Jeziorze Zegrzyńskim. W namiocie promocyjnym od rana czekały na gości foldery, mapy, pocztówki oraz gadżety gminne. Na zakończenie regat wystąpił z dwugodzinnym koncertem zespół B.O.R.Y., w znakomitym repertuarze szantowym.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z regat

Nieporęckie Żagle

Regaty rozegrane zostały w klasach Omega i RS Vision. W klasie Omega wystartowało 7 załóg reprezentujących samorządy. Na łódkach RS Vision rywalizowali mieszkańcy w liczbie 6 załóg. Z planowanych 5 wyścigów wiatr pozwolił na rozegranie 3, po których podsumowano regaty i wyłoniono zwycięzców.

Wśród samorządowców pierwsze miejsce zajęła załoga reprezentująca Gminę Nieporęt w składzie: sternik – Sylwester Pietrucha oraz Alicja Sokołowska i Krzysztof Aniołkowski. Drugie miejsce zajęła załoga Gminy Wieliszew – sternik Mirosław Sieradzki oraz Jarosław Zyśk i Zbigniew Budny. Na trzecim miejscu uplasowała się załoga reprezentująca Urząd Wojewódzki w Warszawie w składzie – sternik Jerzy Pindelski oraz Bartłomiej Kolipiński i Wojciech Pindelski.

Wśród mieszkańców w klasie RS Vision triumfowali sternik Michał Skrzypkiewicz z Bartłomiejem Baranowskim i Aleksandrą Marczak. Drugie miejsce wywalczyli sternik Jacek Wojewódko z Piotrem Badzielewskim, a na trzeciej pozycji uplasowali się Stanisław Kowalewski – sternik, z Anthonym Shorterem.

Puchary i medale wręczył żeglarzom Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur, a puchar dla najlepszej załogi mieszkańców Gminy Nieporęt w klasie RS Vision wicestarosta Robert Wróbel.
Organizatorzy regat, Ośrodek Szkoleniowy Między Żaglami oraz Gminny Ośrodek Kultury, przygotowali również wiele atrakcji dla gości imprezy. Dzieci miały do dyspozycji dmuchane zabawki, w stoisku promocyjnym Urzędu Gminy oferowane były albumy i foldery prezentujące gminę, mapy oraz gry zręcznościowe. Dużą atrakcję stanowiły darmowe rejsy tramwajem wycieczkowym Laguna, który zabierał pasażerów w pobliże rozgrywanych regat, by mogli z bliska przyjrzeć się wyścigom żaglówek. Atmosferę tego dnia podkreślił koncert szant w wykonaniu zespołu Wodny Patrol.

1. Regaty „Nieporęckie Żagle” zapoczątkowały stały cykl, który kontynuowany będzie w następnym sezonie. Na terenie Kompleksu zaplanowany jest również ciąg dalszy koncertów Nieporęckie Lato Muzyczne, cieszących się w tym roku dużą popularnością oraz wiele niespodzianek, które sprawią, że pobyt w tym miejscu będzie niezwykle przyjemny.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z regat

Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt

ZAWIADOMIENIE O REGATACH

REGATY O PUCHAR WÓJTA GMINY NIEPORĘT

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury oraz „Między Żaglami”

1. Regaty zostaną rozegrane w dniu 20 września 2014 r. na Jeziorze Zegrzyńskim.

2. Biuro i port regat: Przystań „Między Żaglami” na terenie Kompleksu Rekreacyjno- Wypoczynkowego Nieporęt – Pilawa . Ul. Wojska Polskiego 3, Nieporęt.

3. Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2013-2016, zawiadomieniem o regatach, przepisami związków lub stowarzyszeń klas uczestniczących w regatach, niniejszym zawiadomieniem oraz instrukcją żeglugi, która będzie dostarczona podczas przyjmowania zgłoszeń do regat.

4. Regaty zostaną rozegrane w klasach: Omega Standard, RS Vision, RS Vareo, Hobie Cat 16, Nautica. Inne klasy mogą wziąć udział w regatach w porozumieniu z z organizatorem, którego należy dokonać najpóźniej do 16 września 2014.
Limit jachtów w poszczególnych klasach koniecznych do sklasyfikowania zawodników ustala się na trzy (3). Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu minimum jednego wyścigu.

5. Sternik jachtu winien posiadać odpowiednie uprawnienia żeglarskie, ubezpieczenie OC, a jacht znaki identyfikacyjne na żaglu.

6. Zgłoszenia do regat w dniu 20.09.2014r w godzinach 9:00 – 10:00 na drukach dostarczonych przez organizatora.

7. Wpisowe do regat wynosi 50 zł od osoby. Mieszkańcy Gminy Nieporęt biorą udział w regatach BEZPŁATNIE.

8. Otwarcie regat i odprawa sterników w dniu 20.09.2014 r. o godz. 10:00, start do pierwszego wyścigu przewidziany jest na godz. 11:15. Harmonogram wyścigów będzie podany podczas odprawy sterników. Zakończenie imprezy planowane jest w dniu 20.09.2014 r. około godz. 16:30.

9. Przewiduje się rozegranie 5 wyścigów. W przypadku rozegrania więcej niż 3 wyścigów, najgorszy wynik zostanie odrzucony.

10. W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowani zawodnicy, którzy nie ukończyli żadnego wyścigu.

11. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach I – III otrzymują medale. Nagrody wg decyzji organizatora.

12. Załoga jachtu zgłaszająca się do regat wyraża zgodę na bezpłatne wykorzystanie przez Organizatora i sponsorów swego wizerunku, nazwiska i głosu w środkach masowego przekazu oraz w materiałach dotyczących regat w celu reklamy i promocji regat.

13. Na jachcie podczas wyścigu powinna znajdować się taka ilość osób jaka została zgłoszona do regat. Wniosek o zamianę członka załogi należy złożyć w formie pisemnej przed rozpoczęciem wyścigu. Zamiana może nastąpić tylko z przyczyn losowych, za zgodą Sędziego Głównego.

14. Wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własną odpowiedzialność. Żadna z czynności wykonana lub nie wykonana przez Organizatora nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht wynikającą z udziału w regatach.

15. Organizator nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu lub osób albo śmierć wynikłe w związku z regatami, przed ich rozpoczęciem, podczas lub po regatach.

Wszelkich informacji dodatkowych można zasięgnąć telefonicznie pod numerem telefonu: +48 22 397 90 90

Lsurf Cup 2013 – Otwarcie Windsurfingowego Pucharu Polski PSW

W programie:

– Regaty Windsurfingowe Formula, Slalom
– Zawody na SUPach (deski z wiosłami)
– Konkurs SUPer Freestyle
– Darmowe lekcje windsurfingu z Lsurf
– Lekcje i pokazy na deskach SUP
– Trickoboard
– Siatkówka plażowa
– Wieczorny Grill z muzyką
– Pokazy Wake
– Pokazy Nart Wodnych
– Park Linowy Radocha 30 % TANIEJ
– Liczne Konkursy i Atrakcje
– Dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci