Tag Archive for: place zabaw

Otwarcie placu zabaw i regaty w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa

9 września w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa w atrakcyjnej oprawie otwarty został nowy plac zabaw dla dzieci. To była jedna z wielu propozycji, z jakich mogli tego dnia skorzystać mieszkańcy i turyści, którzy postanowili spędzić ten piękny dzień na terenie Kompleksu.

Plac zabaw ma 500 m2 powierzchni, na której znajdują się zestawy, zapewniające dzieciom możliwość doskonałej zabawy i rozwoju ruchowego. Przy placu stanęły tego dnia dmuchane zabawki i samochodziki do przejażdżek, a zespół uskrzydlonych animatorek malował buźki, robił zwierzęta z balonów i zorganizował zabawę z chustą. Na znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie, również nowym, boisku do piłki plażowej, rozegrany został turniej siatkówki w kategorii open. Ciąg dalszy sportowych zmagań to IV Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt, zorganizowane wspólnie z Yacht Klub Polski Warszawa oraz Między Żaglami. Do dyspozycji uczestników były łódki Omegi oraz RS Vision. Wystartowało 19 załóg, które jak się okazało miały niełatwe zadanie, ponieważ zawodnicy zaliczyli kilka wywrotek. Reprezentujący Gminę Nieporęt doskonali żeglarze, Sylwester Pietrucha i Edward Pietrucha, bez przeszkód pokonali trasę w trzech wyścigach i zajęli w rywalizacji I miejsce.

Tego dnia rozegrano jeszcze zawody windsurfingowe dla młodzieży, których organizatorem był Yacht Klub Polski Warszawa, a Lsurf nieodpłatnie wypożyczał mieszkańcom deski SUP oraz przeprowadził grupową lekcję windsurfingu. Dopełnieniem atrakcji na wodzie były bezpłatne rejsy Tramwajem Wodnym „Laguna”, które, jak zawsze, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dzień zakończył koncert szant w wykonaniu zespołu Aż po świt.

Sezon w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym trwa cały rok, zimą jest tam równie pięknie jak latem, zapraszamy więc i zachęcamy do aktywnego wypoczynku w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim!

 

Wielkie otwarcie placu zabaw

Zapraszamy w sobotę dzieci z rodzicami na wielkie otwarcie PLACU ZABAW w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa nad Jeziorem Zegrzyńskim! Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji z tej okazji. Od godziny 11.00 czekać będą na Was animatorzy z propozycjami wspaniałej zabawy i kolorowe dmuchańce. Na nowym boisku rozegrany zostanie turniej piłki plażowej siatkowej w kategorii Open. Na wodzie odbędą się regaty i zawody windsurfingowe, oraz bezpłatne rejsy tramwajem wodnym „Laguna”. A o godz.15.00 zapraszam na koncert szant. Zapowiada się atrakcyjny dzień!

Wkrótce plac zabaw w porcie w Nieporęcie

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę placu zabaw na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Wykonawcą został firma Saternus Service z Chorzowa, producent urządzeń zabawowych.

Na placu zabaw o powierzchni 500 m2 staną m.in.: zestaw zabawowy  dla małych dzieci, zestaw zabawowy z kolejką linową, huśtawka bocianie gniazdo, karuzela czteromiejscowa, huśtawka kiwak na sprężynie koniczynka, huśtawka kiwak na sprężynie foka  podwójny, 2 ławki, 2 kosze na śmieci. Nawierzchnia placu zostanie wysypana piaskiem, cały teren będzie ogrodzony.

Koszt budowy to kwota 250 314 zł, planowany termin jej wykonania – sierpień 2017 r

plac zabaw

Nowy plac zabaw w Zegrzu Południowym

Na świeżym piasku stanęły wielofunkcyjne zestawy zabawowe ze zjeżdżalnią, różnego rodzaju huśtawki i piaskownica. W siłowni można ćwiczyć na podwójnym rowerze, potrójnym twisterze, stanowisku do wyciskania i biegania.

Wykonawcą inwestycji była firma SUN+ Agnieszka Turowska z Kobylnicy, jej koszt wyniósł 148,8 tys. zł. Uzyskane dofinansowanie unijne wyniosło prawie 104 tys. zł.Plac zabaw w Zegrzu Południowym

Dla najmłodszych zamontowano dwa zestawy zabawowe ze zjeżdżalnią, huśtawka podwójna z siedziskiem typu koszyczek, huśtawka ważkę i na sprężynie oraz piaskownica. Istniejące ogrodzenie zostało pomalowane, i zamontowane zostały ławki i kosze.

Dzieci starsze mają do dyspozycji własne miejsce do zabawy, z wielofunkcyjnym zestawem zabawowym z dwoma zjeżdżalniami, drabinkami i mostkami. Oba place wysypane zostały świeżym piaskiem.

Powstała również siłownia zewnętrzna, wyposażona w podwójny rower, potrójny twister, podwójne stanowisko do wyciskana i podwójny biegacz.

Planowany termin zakończenia prac upływa 12 grudnia.

Nowy plac zabaw w Zegrzu Południowym

Dla najmłodszych montowane są dwa zestawy zabawowe ze zjeżdżalnią, huśtawka podwójna z siedziskiem typu koszyczek, huśtawka ważkę i na sprężynie oraz piaskownica. Istniejące ogrodzenie zostanie pomalowane, zamontowane zostaną ławki i kosze.

Dzieci starsze będą miały do dyspozycji własne miejsce do zabawy, z wielofunkcyjnym zestawem zabawowym z dwoma zjeżdżalniami, drabinkami i mostkami. Oba place wysypane zostały świeżym piaskiem.

Powstanie również siłownia zewnętrzna, wyposażona w podwójny rower, potrójny twister, podwójne stanowisko do wyciskana i podwójny biegacz.
Planowany termin zakończenia prac upływa 12 grudnia.

Budowa placu zabaw w Stanisławowie Pierwszym

Plac zabaw, dofinansowany ze środków unijnych, powstanie na działce w Stanisławowie Pierwszym. Jest to teren, na którym odbywa się festyn Święto Ziemniaka. Od przyszłego roku plac zabaw będzie dodatkową atrakcją dla dzieci podczas święta, a już w tym roku codziennym miejscem do zabawy.

Inwestycja realizowana jest jako część zadania „Budowa placu zabaw wraz z chodnikiem wzdłuż ulicy Słonecznej, stanowiącym dojście do miejsca wypoczynkowego”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nabrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013. Umowa o dofinansowanie w wysokości 85% kosztów podpisana została z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego w lipcu. Koszt realizacji placu zabaw to przeszło 82 tys. złotych, z czego dofinansowanie wyniesie ok. 57,1 tys. złotych.

Po przeprowadzeniu przetargu, wyłoniono wykonawcę budowy placu, firmę „SUN+” z Gruszczyna.
Na piaskowej nawierzchni zamontowane zostaną m.in.: wielofunkcyjny zestaw zabawowy, kiwak motocykl, huśtawka wahadłowa podwójna, huśtawka ważka. Zamontowane zostaną 4 ławki i kosze na śmieci. Teren

placu zostanie ogrodzony i oświetlony, a wszystko w terminie do połowy listopada.

Nowe place zabaw „Radosna Szkoła”

Rządowy program „Radosna Szkoła” realizowany jest od trzech lat. Dzięki 50% dofinansowaniu szkoły mają możliwość budowania właściwie wyposażonych i bezpiecznych placów zabaw. Są one przygotowane do prowadzenia różnych form zajęć ruchowych, wykorzystujących naturalną aktywność fizyczną dzieci.

Przy szkołach w Wólce Radzymińskiej i Izabelinie zamontowane zostały zestawy sprawnościowe i zabawowe, huśtawki podwójne oraz ważki. Zabawki stanęły na dwukolorowej, wylewanej, bezpiecznej nawierzchni. W Izabelinie plac został także ogrodzony.

Wykonawcą była firma Roboty Ziemne-Budowlane z Legionowa.
Ogółem koszt 2 placów zabaw wyniósł 250 tys. 800 zł, dofinansowanie wyniosło 50% tej kwoty.

Plac zabaw w Wólce Radzymińskiej
Plac zabaw w Izabelinie
Plac zabaw w Izabelinie

Otwarcie placu zabaw Radosna Szkoła

 

Plac zabaw w Beniaminowie

– wyposażenie placu: zestaw zabawowy wielofunkcyjny z wieżą z podestem, trapem łukowym do wspinania z liną strażacką, zjeżdżalnią, ozdobnym balkonikiem; zestaw zręcznościowy z : przeplotnią linową pionową i poziomą (pajęczyna), liną do wspinaczki, drabinką z poręczami i kółkami gimnastycznymi; huśtawka wagowa z oparciami; kiwaczek – konik;
– wyposażenie i montaż – firma Sun+
– koszt – 29 tys. zł
Plac zabaw w Beniaminowie
Plac zabaw w Beniaminowie Plac zabaw w Beniaminowie

Plac zabaw w Stanisławowie Drugim

– wyposażenie placu: zestaw zabawowy wielofunkcyjny z wieżą z podestem, trapem łukowym do wspinania z liną strażacką, zjeżdżalnią, ozdobnym balkonikiem; zestaw zręcznościowy z : przeplotnią linową pionową i poziomą (pajęczyna), liną do wspinaczki, drabinką z poręczami i kółkami gimnastycznymi; huśtawka wagowa z oparciami; kiwaczek – konik;
– wyposażenie i montaż – firma Sun+
– koszt – 29 tys. zł
Plac zabaw w Stanisławowie Drugim
Plac zabaw w Stanisławowie Drugim Plac zabaw w Stanisławowie Drugim
Plac zabaw w Stanisławowie Drugim Plac zabaw w Stanisławowie Drugim

Otwarcie placu zabaw w Kątach Węgierskich

Zdjęcie foto_6258.jpg Zdjęcie foto_6266.jpg Zdjęcie foto_6253.jpg Zdjęcie foto_6251.jpg Zdjęcie foto_6254.jpg Zdjęcie foto_6261.jpg Zdjęcie foto_6262.jpg Zdjęcie foto_6264.jpg Zdjęcie foto_6268.jpg Zdjęcie foto_6252.jpg Zdjęcie foto_6269.jpg Zdjęcie foto_6259.jpg Zdjęcie foto_6256.jpg Zdjęcie foto_6263.jpg Zdjęcie foto_6257.jpg Zdjęcie foto_6265.jpg Zdjęcie foto_6255.jpg Zdjęcie foto_6267.jpg

Tag Archive for: place zabaw

Wykaz gminnych obiektów sportowych

 Aquapark Fala

W ramach obiektu sportowo-rekreacyjnego znajdują się: pływalnia sportowa, niecka rekreacyjna, wanna z hydromasażem, sauna sucha oraz zjeżdżalnia

Widok na dużą nieckę basenu

DSC_0006
Aquapark Fala
ul. Koncertowa 4,
Stanisławów Pierwszy,
05-126 Nieporęt
tel.: 22 772 00 89
tel.: 22 732 23 22
e-mail: osir@osir.nieporet.pl


Boiska

Kompleks boisk sportowych „Moje Boisko Orlik 2012” w Józefowie

boiska w jozefowie
ul. Szkolna 62
informacja pod nr tel. 22 767 04 28

Bosko sportowe w Izabelinie

ul. Szkolna 1
informacja pod nr tel. 22 774 83 22, 22 767 04 28

Boisko sportowe i kort tenisowy w Nieporęcie

ul. Dworcowa 9

Boisko sportowe w Białobrzegach

ul. Wojska Polskiego 21

Boisko sportowe Dzika Plaża

ul. Zegrzyńska 10H

Boisko sportowe w Wólce Radzymińskiej

ul. Szkolna 79

Boisko w Kątach Węgierskich

IMG_2398

ul. Kościelna 22

Boisko sportowe w Stanisławowie Pierwszym

DSC_9463

ul. Jana Kazimierza 291 (przy gimnazjum)
informacja pod nr tel. 22 772 30 30, 22 767 04 28

Boisko sportowe w Stanisławowie Drugim

boisko Stanisławów Drugi

boisko Stanisławów Drugi

ul. Wolska 71a
informacja pod nr tel. 22 772 70 05, 22 767 04 28

Boisko sportowe w Ryni

ul. Główna 24 A
informacja pod nr tel. 22 767 04 28

Wielofunkcyjne boisko sportowe w Zegrzu Południowym na Osiedlu Wojskowym

boisko Zegrze

boisko Zegrze

informacja pod nr tel. 22 767 04 28


Boiska do piłki plażowej

ul. Jana Kazimierza 291

DSC_9450

ul. Wojska Polskiego 3 (Port Nieporęt)

ul. Zegrzyńska 10H – Dzika Plaża


Hale sportowe

Hala sportowa w Nieporęcie

ul. Dworcowa 9, Nieporęt
tel. 22 772 30 30

Hala sportowa w Stanisławowie Pierwszym

ul. Jana Kazimierza 291, Stanisławów Pierwszy
tel. 22 774 83 66

Hala sportowa w Józefowie

ul. Szkolna 62, Józefów
tel. 22 772 30 69

Hala sportowa w Białobrzegach

DSC_4891

ul. Wojska Polskiego 21


Gminne place zabaw – informacja pod nr tel. 22 767 04 28

Plac zabaw w Stanisławowie Pierwszym

ul. Jana Kazimierza 291 (przy gimnazjum)

Plac zabaw przy filii Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie Drugim

ul. Wolska 71a

Plac zabaw przy filii GOK w Kątach Węgierskich

ul. Kościelna 22

Plac zabaw przy filii Gminnego Ośrodka Kultury w Beniaminowie

ul. Fortowa 38a

Plac zabaw w Nieporęcie

ul. Zegrzyńska 10H (teren obiektu rekreacyjno-sportowego „Dzika Plaża”)

Plac zabaw w Ryni

ul. Główna 24A

Plac zabaw w Białobrzegach

na Osiedlu Wojskowym

Place zabaw w Zegrzu Południowym

na Osiedlu Wojskowym

Plac zabaw w Stanisławowie Pierwszym

przy skrzyżowaniu ul. Przyszłość i ul. Strużańskiej

Szkolny plac zabaw w Nieporęcie

ul. Dworcowa 9 (przy Szkole Podstawowej)
tel. 22 772 30 30


Siłownie zewnętrzne – informacje pod nr tel. 22 767 04 28

Siłownia zewnętrzna w Nieporęcie

ul. Zegrzyńska 10H (na terenie gminnego obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego Dzika Plaża)

Siłownia zewnętrzna na Dzikiej plaży

Siłownia zewnętrzna na Dzikiej plaży

Siłownia zewnętrzna w Zegrzu Południowym

na Osiedlu Wojskowym

Siłownia zewnętrzna w Zegrzu Południowym

Siłownia zewnętrzna w Zegrzu Południowym

Siłownia zewnętrzna Port Nieporęt

ul. Wojska Polskiego 3

DSC_0058

Siłownia Zewnętrzna Izabelin

ul. Szkolna 1


Skatepark

DSC_3120

ul. Wojska Polskiego 3 – Port Nieporęt