Koncert Świąteczny Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i gminne spotkanie opłatkowe

Gminne spotkanie opłatkowe

W sobotę, 7 grudnia, w Szkole Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym odbyło się spotkanie opłatkowe dla Seniorów, które poprzedził koncert świąteczny Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Dzięki uprzejmości Wojskowego Komendanta Uzupełnień Warszawa Śródmieście, ppłk. Andrzeja Kamińskiego, mieliśmy przyjemność gościć orkiestrę koncertową zespołu oraz czworo solistów. Artyści zaprezentowali barwny, urozmaicony program, na który w pierwszej części złożyły się pieśni żołnierskie oraz utwory musicalowe i operetkowe. W drugiej części koncertu, za sprawą pięknych kolęd, słuchacze poczuli atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie opłatkowe przygotowane zostało w pięknie zaaranżowanej auli szkoły. Serdeczne życzenia świąteczne złożyli mieszkańcom wójt Maciej Mazur, wiceprzewodniczący Rady Gminy Piotr Pietrucha i ksiądz proboszcz stanisławowskiej parafii Tomasz Osiadacz. Obok świątecznego poczęstunku, na przybyłych na spotkanie czekały też gminne kalendarze promocyjne ze zdjęciami z gminy Nieporęt.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom i pracownikom szkoły za przygotowanie szkoły do spotkania i piękne dekoracje oraz 40 uczniom-wolontariuszom, za pomoc w organizacji wieczoru i opiekę nad wszystkimi jego uczestnikami.