14 GDH „Puszcza” na biwaku „BOMBA”

Czuwaj! Właśnie 14 GDH „Puszcza” wróciła z odległego Piastowa, gdzie została zaproszona na biwak pt. „BOMBA”. Spędziła tam niezapomniane 3 dni (20-22 lutego). Jak to bywa na biwakach najpierw była integracja między drużynami, następnie dh. komendantka Hufca Piastów – Jolanta Rybińska poprowadziła magiczny kominek z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

W sobotę odbyła się gra terenowa i zwiedzanie miasta, a po południu – wielki finał biwaku czyli XIX Piastowski Festiwal Piosenki Harcerskiej, na którym wystąpiliśmy z repertuarem „Zlot Grunwaldzki” i „Jasnowłosa”. Podczas festiwalu wiele się działo – okrzyki, zabawy, wspaniała publiczność. Za nasz debiutowy występ zostaliśmy docenieni i otrzymaliśmy Nagrodę Publiczności! Co więcej, na apelu okazało się, że również zdobyliśmy II miejsce w grze terenowej po Piastowie! Wszyscy świetnie się bawiliśmy! Aż szkoda było wyjeżdżać.

Cudowni ludzie, wspaniała atmosfera, nowe doświadczenia, niezapomniane przeżycia. Za rok na pewno tam wrócimy! Ślemy podziękowania dla przyjaciół z Piastowa!

pwd. Dominika Zakrzewska HR
-drużynowa 14 GDH „Puszcza”