Bezpłatne znakowanie psów dla mieszkańców gminy

Od dnia 22 września 2014 r. akcję darmowego czipowania psów sfinansuje Urząd Gminy Nieporęt w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Nieporęt w 2014 roku. Akcja będzie trwała do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel, jednak nie dłużej niż do 15 grudnia br.

Psa czipuje się tylko raz w ciągu jego całego życia. Czip jest wszczepiany w okolicach karku, pod skórę przy pomocy igły. Zabieg jest dla zwierzęcia odczuwalny podobnie jak zastrzyk. Po wszczepieniu, zwierzę chipa nie czuje. Niewielki czip zawiera informacje między innymi o właścicielu, co w przypadku zaginięcia psa zwiększa jego szanse na powrót do domu. Za pomocą specjalnego czytnika można odczytać nr chipa psa i odnaleźć jego właściciela.

Akcja dotyczy zwierząt, które ukończyły 4 miesiąc życia.
Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa jest:
– wypełnienie wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania psa,
– okazanie dowodu tożsamości potwierdzającego zameldowanie w Gminie Nieporęt,
– okazanie aktualnego świadectwa szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

Po spełnieniu ww. warunków właściciel czworonoga otrzyma skierowanie na wykonanie zabiegu oznakowania psa w gabinecie weterynaryjnym KOSMA znajdującym się przy ul. Słonecznej 14/1 w Stanisławowie Pierwszym. Po zaczipowaniu psa właściciel otrzymuje potwierdzony przez lekarza dokument o wykonaniu elektronicznego oznakowania psa, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela zostaną wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE ANIMAL www.safe-animal.eu

Wniosek o wykonanie zabiegu trwałego oznakowania psa poprzez wszczepienie mikroprocesora pod skórę

Wniosek dostępny jest również w Urzędzie Gminy Nieporęt, Dział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pok. 30, II piętro, tel. (22) 767-04-10.

Chroń swojego pupila i oznakuj go