Inauguracja budowy w Bericapie

Firma Bericap posiada na świecie 21 fabryk w 19 krajach. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży plastikowych zamknięć do napojów. Zakład w Stanisławowie Pierwszym jest jednym z pierwszych, które na swoją lokalizację wybrały Gminę Nieporęt. Założony w 1995 roku systematycznie się rozwija, powiększając zespół pracowników. Obecnie Bericap Polska zatrudnia 110 osób.

W uroczystości rozpoczęcia budowy hali magazynowo-produkcyjnej wzięli udział m.in. wójt Maciej Mazur, zastępca wójta Alicja Sokołowska, ksiądz proboszcz Piotr Jędrzejewski, Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Woźniakowski oraz jego zastępca Marian Oszczyk, Radna Powiatu Legionowskiego Bogusława Tomasik, Przewodnicząca Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego RG Katarzyna Kaim-Zajączkowska.

Prezes Jacek Bąk podziękował lokalnym władzom za pomoc i wsparcie w przygotowaniu inwestycji. Budowa hali pozwoli na obniżenie kosztów magazynowania, na zwiększenie produkcji, wzbogacenie oferty, wpłynie też na szybkość realizacji dostaw.