Na straży bezpiecznej drogi do szkoły

Celem funkcjonariuszy jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu w drodze do szkoły. Strażnicy oraz policjanci dbają o to, by kierowcy zwracali uwagę na przechodniów w obrębie przejść dla pieszych, a także w rejonie szkół, gdzie w godzinach porannych natężenie ruchu jest największe, co jest zagrożeniem dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych. Ponadto służby kontrolują prawidłowość parkowania pojazdów w obrębie placówek szkolnych pod kątem tamowania ruchu i płynności przewozu dzieci autobusami szkolnymi.

Patrole funkcjonariuszy widoczne są przy szkołach podstawowych w Izabelinie, Nieporęcie, Białobrzegach, Wólce Radzymińskiej oraz w Józefowie. Oczywiście nikt nie zapomniał o gimnazjalistach w Stanisławowie Pierwszym, gdzie oprócz kontroli ruchu drogowego, stróże prawa przypilnują młodzież, by w planowanym czasie trafiła na zajęcia szkolne.
Dodatkowo, w czasie szkolnego patrolu, regularnie sprawdzana jest infrastruktura drogowa, czytelność znaków drogowych pionowych i poziomych oraz stan sygnalizatorów świetlnych.

Strażnicy jednomyślnie podkreślają, że bezpieczeństwo dzieci i młodzieży powinno być priorytetem wszystkich, nie tylko rodziców, dlatego też ich obecność w rejonie szkół, w godzinach porannych oraz wieczornych, jest niezbędna.
– Liczymy na współpracę ze strony rodziców oraz nauczycieli, którzy widząc nieprawidłowości, proszeni są o zgłaszanie uwag pod numer 112 lub 668 116 761 – mówi Komendant Straży Gminnej Joanna Mizerska.

P. Kuligowski