Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz

Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz
Rusza plebiscyt Gazety Powiatowej

Sołtysi to liderzy polskich wsi. W dużej mierze od ich zaangażowania i pomysłowości zależy to, czy dana wieś się rozwija. Aby docenić i wyróżnić najlepszych, a tym samym przyczynić się do aktywizacji lokalnych środowisk wiejskich, Gazeta Powiatowa ogłasza plebiscyt pod hasłem „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz”. Patronat Honorowy nad plebiscytem objęli: Starosta Legionowski Jan Grabiec, Wójt Gminy Jabłonna Olga Muniak, Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur, Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki oraz Prezes Lokalnej Grupy Działania Edward Trojanowski.

Kandydaci
Kandydatami do tytułu „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz” są wszyscy urzędujący w momencie rozpoczęcia plebiscytu sołtysi z gmin: Jabłonna, Nieporęt, Serock i Wieliszew. Ich sylwetki zostaną przybliżone na łamach Gazety Powiatowej w najbliższych tygodniach. Co kandydatom udało się zrobić dla mieszkańców, jakie inwestycje zostały zrealizowane w sołectwach, czym zajmują się na co dzień i jakie mają zainteresowania – pierwsze artykuły już za tydzień, 22 stycznia.

Etapy
Mieszkańcy powiatu legionowskiego wybiorą najlepszych gospodarzy wsi w dwóch kategoriach: I – sołtysi
z sołectw liczących do 500 mieszkańców, II – sołtysi z sołectw liczących ponad 500 mieszkańców. Głosowanie odbędzie się w dwóch etapach: I – od 15 stycznia do 8 marca (ogłoszenie wyników 12 marca), II – od 12 marca do 2 kwietnia (ogłoszenie wyników 16 kwietnia). W pierwszym etapie plebiscytu wybierzecie Państwo po dwóch najlepszych gospodarzy z każdej gminy, zgodnie z podziałem na kategorie, którzy otrzymają tytuł „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz Gminy (Jabłonna, Nieporęt, Serock, Wieliszew)”. O zwycięstwo w drugim etapie zawalczy zatem 8 sołtysów, a tytuł „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz Powiatu Legionowskiego” otrzyma dwóch sołtysów, również zgodnie z podziałem na kategorie. Wręczenie nagród nastąpi podczas Festiwalu Aktywności Społecznej i Zawodowej Sołectw, którego organizatorem jest Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego”. O terminie poinformujemy po zakończeniu drugiego etapu plebiscytu na łamach Gazety Powiatowej oraz na www.gazetapowiatowa.pl.

Jak głosować?
Aby zagłosować na wybranego sołtysa należy wyciąć z Gazety Powiatowej kupon (kupony będą publikowane od 15 stycznia do 2 kwietnia), wypełnić i dostarczyć do redakcji na adres: ul. ks. płk Jana Mrugacza 1C, 05-120 Legionowo lub wysłać sms-a o treści SOL.x, gdzie x to numer wybranego kandydata, na nr 7148. Lista kandydatów wraz z numerami do głosowania znajduje się u dołu plakatu promującego plebiscyt oraz na www.gazetapowiatowa.pl. Głosy będą liczone zgodnie z zasadą „jeden kupon – trzy głosy, jeden sms – jeden głos”.

Pula nagród dla zwycięzców i głosujących to 15 000 zł, w tym nagrody główne o wartości 5 000 zł.

Zachęcamy do głosowania na najaktywniejszego, najbardziej lubianego i najskuteczniejszego w działaniu sołtysa. Kto okaże się tym „NAJ”? Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Szczegóły plebiscytu w regulaminie ogłoszonym na stronie www.gazetapowiatowa.pl

Partnerem Głównym plebiscytu jest Bank Spółdzielczy w Legionowie.
Wspierają nas także:
Drukarnia Eco Druk, BDC Bike Banaszek Duda Company, Centrum Handlowe Anna Nieporęt
oraz RDC Polskie Radio.

Wysyłamy SMS-y o treści: SOL.x, gdzie x to numer wybranego kandydata, należy wysyłać na numer 7148

Sołtysi z Gminy Nieporęt:

– Aleksandrów, Kwiecińska Barbara: SOL.11
– Beniaminów, Jaszczur Andrzej: SOL.12
– Białobrzegi, Sokołowska Regina: SOL.13
– Izabelin, Banaszek Adam: SOL.14
– Józefów, Rębelski Stanisław: SOL.15
– Kąty Węgierskie, Kostro Beata: SOL.16
– Michałów-Grabina, Zając Ryszard: SOL.17
– Nieporęt, Okońska Halina: SOL.18
– Rembelszczyzna, Szybowski Wojciech: SOL.19
– Rynia, Majewski Krzysztof : SOL.20
– Stanisławów Drugi, Bielska Wiesława: SOL.21
– Stanisławów Pierwszy, Paterek Stanisław: SOL.22
– Wola Aleksandra, Stromecka Danuta: SOL.23
– Wólka Radzymińska, Broszkiewicz Ewa: SOL.24
– Zegrze Południowe, Drabczyk Maciej: SOL.25

Lista wszystkich sołtysłów z terenu powiatu legionowskiego

Regulaminu plebiscytu „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz”