Pierwsi ochotnicy przyjęci

Na wstępie ochotnicy zostali przyjęci w biurze przepustek, gdzie był zorganizowany punkt ewidencji stawiennictwa. Następnie łącznicy zaprowadzili ich do punktu żywienia, później do punktu przyjęcia osób, a na za samym końcu czekał na nich punkt logistyczny gdzie był m.in. fryzjer, lekarz i prysznic. W tym punkcie także przymierzali mundury, dopasowywali berety i wojskowe buty. Następnie zostali zaprowadzeni do Ośrodka Szkolenia Podstawowego, którego Komendantem jest major Adam Goździewski, gdzie zostali przyjęci i zapoznani z przełożonymi oraz rejonem zakwaterowania pododdziału.
Tak przebiegało 16 stycznia tego roku przyjęcie ochotników do Narodowych Sił Rezerwowych w Zegrzu. Nowy etap życia dla tych młodych ludzi jest z pewnością początkiem niezwykle ciekawej przygody z wojskiem, a dla niektórych dużym wyzwaniem.

119 ochotników przez najbliższe cztery miesiące będzie poznawać tajniki służby wojskowej. Z chwilą rozpoczęcia pełnienia służby żołnierze służby przygotowawczej w korpusie szeregowych otrzymują tytuł elewa. Odbycie służby przygotowawczej daje szansę na wstąpienie do Narodowych Sił Rezerwowych. Kandydaci uczą się w pierwszej kolejności ogólnych zasad służby wojskowej, regulaminów, musztry, taktyki uczestnicząc w zajęciach wojskowych. W zegrzyńskim Centrum będą szkolić się w następujących specjalnościach: budowa i obsługa polowych sieci kablowych, obsługa radiostacji małej mocy, urządzeń wozu dowodzenia oraz kierowcy kategorii „C”.