Pokazy ratownictwa na Fali

Już w następnym tygodniu uczniowie szkół odbiorą świadectwa i z uśmiechem na twarzy zaczną pakować swoje plecaki i walizki, przed drogą na upragnione wakacje. Nad tym aby z równie dużym uśmiechem, cali i zdrowi wrócili znów do szkoły, będą pracowali wychowawcy, instruktorzy oraz służby ratunkowe.

Ważne jest by dzieci i młodzież zdobyły wiedzę o prawidłowych postawach na drodze, w górach, nad wodą itp. w trakcie roku szkolnego. Dlatego w gminie Nieporęt na „kilka godzin” przed ostatnim dzwonkiem, odbędzie się niecodzienna lekcja o bezpieczeństwie nad wodą. Policjanci rzeczni oraz ratownicy Legionowskiego WOPR, którzy na co dzień pracują wspólnie na Jeziorze Zegrzyńskim, zorganizowali pokazy ratownictwa na basenie. Otwarty w kwietniu Aquapark Fala w Stanisławowie Pierwszym stał się idealnym miejscem do przeprowadzenia takiej lekcji. Podczas pokazu dzieci zobaczą najczęstsze niebezpieczne sytuacje zdarzające się nad wodą. Poznają trudną pracę ratowników oraz przekonają się dlaczego m.in. warto nakładać kamizelki ratunkowe. Legionowscy ratownicy zaprezentują zasady udzielania pomocy osobie tonącej, przez osobę postronną nie posiadającą wiedzy ratowniczej.

Na koniec uczniowie będą mogli obejrzeć i dotknąć sprzęt, na co dzień używany przez ratowników oraz policję. Nie obędzie się również bez miłego przedwakacyjnego akcentu – w loterii fantowej będzie można wylosować m.in. kamizelkę ratunkową w najmodniejszym pomarańczowym kolorze. Ci, którym się nie powiedzie, na pewno zdobędą coś słodkiego na poprawę humoru.
Zapraszamy podopiecznych nieporęckich szkół, którzy w tych dniach nie powinni myśleć o wagarowaniu…

Sierżant sztabowy Kinga Czerwińska
Komisariat Rzeczny Policji ogniwo w Nieporęcie
www.rzeczny.policja.waw.pl/