Współpraca Szkolnych Kół PCK w Nieporęcie i w Serocku nawiązana

Podobnie jak nasza, również i szkoła w Serocku ubiega się o Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Dlatego z ogromną radością przyjęliśmy zaproszenie dyrektor Krystyny Affek, wicedyrektor Barbary Pszczoły oraz opiekuna szkolnego koła PCK, Zofii Domańskej do udziału w szkolnej imprezie.

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz uczniowskiego zespołu szkoły promującej zdrowie ze Szkoły Podstawowej im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie mieli okazję, by zobaczyć jakie pomysły na promocję zdrowego stylu życia mają ich rówieśnicy z Serocka.
Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i kwiatów dla personelu medycznego. Następnie podczas recytacji wierszy i śpiewania piosenek o zdrowiu mogliśmy podziwiać uczniów klas młodszych. Świetnie prezentowały się dzieci pokazujące układy taneczne oraz zestawy ćwiczeń gimnastycznych.

Klasy starsze przedstawiły prezentacje multimedialne na temat różnych wad postawy. Pierwszy raz byliśmy w tej szkole i spotkaliśmy tam wyjątkowo życzliwe osoby. Dyrekcja oraz Społeczność Uczniowska przyjęli nas bardzo serdecznie. Uczniowie obu szkół mogli nawiązać bliższą znajomość – pobyć ze sobą w szkolnej bibliotece, a także wymienić się swoimi szkolnymi doświadczeniami. Następnie Koordynator Szkolnego Zespołu w Serocku, Barbara Pszczoła, podzieliła się z nami informacjami na temat realizowanego obecnie programu.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w święcie serockiej szkoły i mamy nadzieję, że spontanicznie nawiązana współpraca będzie się dalej rozwijać.