Autobusem do metra!

Linie 705 i 735 to podstawa komunikacji, łączącej gminę Nieporęt z Warszawą. Codziennie korzystają z nich mieszkańcy dojeżdżający do pracy, szkoły, na studia, załatwiający dziesiątki spraw w mieście. Dotychczasowa pętla kończąca trasę znajduje się na Żeraniu. Można też wysiąść wcześniej, na przystanku Konwaliowa i kontynuować podróż np. do centrum kolejnym autobusem.

Od soboty, 6 października, dojazd do Warszawy uległ znacznej poprawie. W odpowiedzi na wnioski mieszkańców gminy, wójt Maciej Mazur wynegocjował z Zarządem Transportu Miejskiego przedłużenie trasy linii 705 i 735 do pętli Metro Marymont. Umożliwia to bezpośrednią przesiadkę do metra, a to oznacza skrócenie czasu, potrzebnego na dojazd do celu. Nowa trasa przebiega następująco:

705:
BIAŁOBRZEGI/RYNIA – … – Modlińska – most Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – Włościańska – METRO MARYMONT (powrót: Włościańska – Żelazowska – al. Armii Krajowej)

735:
ZEGRZE PŁD – … – Modlińska – most Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – Włościańska – METRO MARYMONT (powrót: Włościańska – Żelazowska – al. Armii Krajowej)

Nowy rozkład jazdy obowiązujący od 6 października można znaleźć pod linkami: