Bezpieczni na drodze

Na występ w finale należało ciężko zapracować. Dawid Kotowski, Julia Kostro i Albert Piórkowski, przygotowani przez Urszulę Nożyńską mają już za sobą udział w eliminacjach powiatowych oraz rejonowych. Pierwsze odbyły się w legionowskiej Arenie. Rywalizowało tam 54 uczniów z 11 szkół podstawowych i 7 gimnazjów z całego powiatu. Ideą turnieju jest kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodych uczestników ruchu drogowego oraz zapoznanie ich z zagadnieniami udzielania pomocy przedmedycznej

Zagadnienia konkursowe podzielone są na dwie części. Trzyosobowe drużyny muszą wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego podczas testu, następnie sprawdzają swoje umiejętności w konkurencjach praktycznych na torze przeszkód. Drużyna z Wólki Radzymińskiej zajęła tam I miejsce, w indywidualnej klasyfikacji Dawid i Albert zajęli I i II miejsce.

Nagrodą był puchar i dyplom dla zespołu oraz dwa rowery, a także reprezentowanie powiatu legionowskiego w eliminacjach rejonowych w Warszawie do finału wojewódzkiego.
Te odbyły się 11 maja i również zakończyły bardzo dobrym wynikiem uczniów z Wólki – zajęli II miejsce. Do I lokaty zabrakło im tylko jednego punktu! Tym razem nagrodzeni zostali aparatami fotograficznymi.

Finał wojewódzki w Warszawie odbędzie się 25 maja. Pani Urszuli oraz jej podopiecznym życzymy powodzenia!