Chór Klubu Seniora w Nieporęcie zaprasza

Chór działa od niedawna, po raz pierwszy zaprezentował się w listopadzie 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie. Tworzą go członkowie nieporęckiego Klubu Seniora, którzy zaangażowali się całym sercem we wspólne śpiewanie. Dyrygentem i opiekunem artystycznym zespołu jest pan Grzegorz Orliński, akompaniament muzyczny zapewnia grający na akordeonie pan Piotr Śmiejczak. Próby odbywają się raz w tygodniu, w razie konieczności częściej. Po pierwszym występie szybko przyszedł pierwszy sukces.

Już w styczniu chór reprezentował Powiat Legionowski podczas etapu finałowego V Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza 2013”. Występuje podczas gminnych uroczystości, m.in. na Świecie Gminy Nieporęt, a już wkrótce podczas obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej. – Repertuar dobieram tak, aby wskrzesić polskie piosenki, trochę już zapomniane, a bardzo piękne. – mówi dyrygent Grzegorz Orliński – W repertuarze mamy utwory patriotyczne, klasyczne oraz religijne i kolędy. Chór liczy obecnie 20-25 osób. Jak zapewnia pan Orliński, zespół jest otwarty dla osób lubiących śpiewać, gotowych zaangażować się we wspólne śpiewanie i doskonalenie warsztatu. – Wszyscy członkowie są stuprocentowymi amatorami, ale zależy nam na jak najwyższym poziomie wykonania utworów. Aby uzyskać odpowiedni efekt musimy dużo ćwiczyć. Słyszymy opinie, że robimy postępy, i to nas bardzo cieszy.

Członkowie chóru bardzo poważnie traktują występy. Ostatnie próby odbywały się przy upalnych temperaturach, które jednak nie zniechęcały ich do działania. Bo nie tylko śpiew jest ważny, ale też wspólne spędzanie czasu.

W imieniu chóru „Nieporęczaki” zapraszamy do udziału w uroczystości pod pomnikiem 28. Pułku Strzelców Kaniowskich w Wólce Radzymińskiej, 14 sierpnia o godzinie 17.00.
15 sierpnia o godzinie 13.30 zapraszamy na koncert chóru w kościele parafialnym w Nieporęcie.