„Dzieje Nieporętu” w drugiej odsłonie

Pierwsze wydanie książki ukazało się w 2000 roku i było efektem wielu godzin poświęconych przez autora na badaniu materiałów źródłowych w archiwach oraz rozmowy z mieszkańcami gminy, którzy dostarczali cennych informacji o historii najnowszej. Po raz pierwszy zebrane i opublikowane sześćsetletnie dzieje Nieporętu cieszyły się ogromnym powodzeniem i szybko rozeszły wśród wdzięcznych czytelników. Autor, mając świadomość, że jego praca, choć drobiazgowa i dociekliwa, wymaga uzupełnienia, a może nawet poprawek, ostatnie siedem lat spędził na kolejnych badaniach historii gminy i rozmowach z mieszkańcami. Efektem jest właśnie drugie wydanie „Dziejów Nieporętu”, poprawione i uzupełnione o kalendarium wydarzeń z ostatnich dwudziestu lat.

Na spotkanie licznie przybyli miłośnicy historii i sympatycy autora. W długiej kolejce oczekiwali na własnoręczny wpis autora w książce, która szybko rozeszła się wśród zainteresowanych. Laudację na cześć Panna Bławdziewicza wygłosił Przewodniczący Stowarzyszenia Miłośników Historii Regionu Gminy Nieporęt Wawrzyniec Orliński.

Fragmenty książki czytała aktorka Bernadetta Machała-Krzeminska.
Miejsce, w którym mieszka, nie ma przed Włodzimierzem Bławdziewiczem żadnych tajemnic. Z pasją detektywa od lat śledzi kolejne historyczne tropy i rozwiązuje kolejne historyczne zagadki. Dzięki temu, że zdobytą wiedzą pragnie się z nami podzielić, również i my możemy poznać fakty z przeszłości, na co dzień ukryte głęboko w archiwach, a także lepiej zrozumieć teraźniejszość.