II Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Izabelinie

O godz. 15:00 zuchy i harcerze wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście pojawili się w progach naszej szkoły. Na początku dh. Komendantka – pwd. Aneta Sieczka HR powitała szacowne jury w składzie: phm. Włodzimierz Dusiewicz PS. „Dusza”, plut. Robert Majewski, mgr Iwona Zubel, ppłk. w st. sp. Janusz Zakrzewski oraz członków Loży Honorowej: Wójta Gminy Nieporęt – pana Sławomira Macieja Mazura, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie – panią Wandę Biłas, Komendanta Hufca Wołomin – phm. Norberta Krupę, Przedstawiciela firmy Wedel – pana Roberta Mierzwa.

Następnie przeszliśmy do losowania numerków, które wskazywały kolejność występów. Wszyscy oczekiwali w napięciu na nazwę drużyny, która wystąpi jako pierwsza. Jednak przed rozpoczęciem całej rywalizacji, 14 Drużyna Artystyczna „Wyszymory” zaprezentowała się ze swoją piosenką „Wędrowiec” dla rozgrzania innych uczestników. Potem na scenie pojawiły się zgodnie z numerkami 2 gromady zuchowe i 6 drużyn harcerskich. Każda z nich zaśpiewała 2 piosenki: jedną tematyczną, a drugą harcerską, najbliższą swojemu sercu. Było więc czego posłuchać! Po każdym występie padały harcerskie okrzyki i każda drużyna czuła z widowni niesamowity doping.

W czasie, kiedy jury i loża honorowa udały się na obrady, ogłoszono przerwę i zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek. W oczekiwaniu na werdykt, wyświetlana została prezentacja poświęcona powstaniom i rtm. Witoldowi Pileckiemu, gdyż nasz szczep stara się o nadanie jego imienia. Lecz zanim nagrodzono zwycięzców festiwalu, nastąpiła jeszcze ważna uroczystość. Otóż dh. Komendantka wręczyła blachę ratownika ZHP 6 wędrownikom z 14 GDH „Puszcza”, którzy niedawno pozytywnie ukończyli kurs ratowniczy. BRAVO dla nich! Ale jeszcze większe brawa dla wyłonionych zwycięzców. I tak w II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, w kategorii zuchy: I miejsce ex aequo zdobyły 14 GZ „Tropki” i 14 GZ „Tropiciele”, natomiast w kategorii harcerze: III miejsce zajęły 14 GDH „Puszczyki” wraz z 14 PDH „Nietoperki”, II miejsce otrzymały 14 DH „Leśna Brać” i 14 GDH „Puszcza”, a I miejsce wywalczyli sobie 14 WDH „Orle Gniazdo” i przybyła gościnnie 49 Delta Diraca z Wołomina. Takim oto cudem do wszystkich występujących powędrowały dyplomy i nagrody, ufundowane przez naszych sponsorów: Firmę Wedel, pana Janusza Zakrzewskiego i Wójta Gminy Nieporęt, który nie tylko ufundował nagrody na festiwal ale także wręczył na ręce komendantki szczepu 20 plecaków jako podziękowanie za naszą dotychczasową służbę.

Nie da się zapomnieć wspaniałej atmosfery, jaka panowała na tym festiwalu! Podziękowania należy kierować do rodziców, którzy mają utalentowane dzieci, czym nasz szczep może się chwalić. Dziękujemy! Czekamy na więcej! Dlatego już mówię, że do zobaczenia za rok!

pwd. Dominika Zakrzewska HR
– drużynowa 14 GDH „Puszcza”Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z festiwalu