Klasy trzecie na Wielkim Festiwalu Sportu

Celem przedsięwzięcia była popularyzacja sportu wśród najmłodszych oraz zaprezentowanie różnych dyscyplin i form aktywności. Dlatego bardzo chętnie szkoła z Józefowa wzięła udział w opisywanym festiwalu.

Partnerami wydarzenia byli: Polski Związek Koszykówki, Polski Związek Kolarstwa, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Polski Związek Siatkówki, Centralny Ośrodek Sportu, Polski Związek Lekkiej Atletyki i Polska Liga Footballu Amerykańskiego.

Hala została podzielona na trzy Strefy: Sportu (prezentacja dyscyplin oraz konkursy prowadzone przez związki sportowe), Zdrowia (gry i zabawy przygotowane przez specjalistów sportu Carolina Medical Center oraz Thera Band) i Zabawy (dmuchańce, basen z piłkami i zjeżdżalnie). Można było również rozegrać mecz towarzyski w piłce nożnej.

Dzieciom bardzo podobały się przygotowane atrakcje. Dostosowano je do ich wieku oraz sprawności fizycznej. W imprezie uczestniczyło wiele warszawskich i podwarszawskich szkół oraz przedszkoli. Hala była wypełniona „po brzegi” młodymi sportowcami. Wszyscy dobrze się bawili, zwłaszcza, że mieli niepowtarzalną okazję uścisnąć dłoń znanym i lubianym sportowcom ( m.in. Cezaremu Trybańskiemu – pierwszemu Polakowi grającemu w NBA), których na co dzień oglądać mogli jedynie na „szklanym ekranie”.

Aleksandra Giemza