„Kocham, lubię szanuję …nie śmiecę”. Właśnie pod takim hasłem odbywała się tegoroczna akcja „Sprzątania Świata”.

Młodsze dzieci pozostały na terenie szkoły. Zdobywały nowe wiadomości z zakresu edukacji ekologicznej. Najpierw oglądały film edukacyjny dotyczący recyklingu. Następnie spotkały się z leśniczymi. Dzieci, pod kierunkiem leśniczych uczyły się rozpoznawać drzewa rosnące na terenie szkoły. Słuchały o ich historii, cechach charakterystycznych, ciekawostkach. Na koniec dzieci malowały jesienne pejzaże. Maluchy z oddziału przedszkolnego miały zajęcia plastyczne w alternatywnej formie – malowały na szarych arkuszach papieru przymocowanych do ogrodzenia. Rodzice przychodzący do szkoły mogli podziwiać tę małą galerię swoich pociech. W ten sposób edukacja została połączona ze świetną zabawą.

Natomiast starsi uczniowie „uzbrojeni” w rękawice i worki – ruszyli do lasu. Tam spotkali się z leśniczym, który ciekawie opowiadał nam o leśnych mieszkańcach.
Pogoda dopisała, a dobre humory nie opuściły sprzątających, którzy oczyścili teren ze wszędobylskich śmieci.

Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.

W tym roku byliśmy mile zaskoczeni. Śmieci było zdecydowanie mniej niż przed rokiem. Cieszy nas, że edukacja ekologiczna objęła mieszkańców pobliskich miejscowości.

Nasza szkoła może poszczycić się Zielonym Certyfikatem. Zależy nam na przyrodzie, dlatego: „kochamy, lubimy, szanujemy…nie śmiecimy”.