Kuba perła Antyli

Tym razem był to wieczór z kultura kubańską. Na uroczystość przybyli licznie mieszkańcy Gminy Nieporęt oraz goście spoza naszej Gminy. Obecnością zaszczycili nas także goście z ambasady kubańskiej.

Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu gości przez panią Dyrektor Bogusławę Oksza – Klossi, zebrani mogli wysłuchać koncertu kubańskiego zespołu TRADICUBA. Przy taktach porywającej muzyki ciężko było usiedzieć w miejscu i wielu gości zostało porwanych do tańca.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa zdjęć pana Ryszarda Sobolewskiego przedstawiająca piękno Kuby. Na zakończenie autor ciekawie przybliżył nam zwyczaje panujące w Ameryce Południowej, opowiedział o życiu Kubańczyków i zachęcał do odwiedzenia odległego zakątka świata.

Można także było zakupić książkę pt: „Siedem grzechów kubańskich” autorstwa hawańskiego eseisty YOSSA (Jose Miguela Sancheza) oraz materiały informacyjne o Kubie.

Mamy nadzieję, że kolejne spotkania z kulturą nieznaną będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem i coraz większą popularnością.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z tej serii „Albania-piękna nieznajoma” 20 lutego 2011 roku o godzinie 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie przy ul. Dworcowej 9a.

Zapraszmy do galerii