Letnia szkoła windsurfingu – do zobaczenia za rok

Pierwsze zajęcia (04.07) odbyły się w strugach deszczu z dwiema dzielnymi kursantkami: Gabrysią i Martyną. Dziewczyny, pomimo iż były przemoczone powiedziały, że nie straszna im pogoda i koniecznie chcą wyjść na wodę. Tak też się stało. Zajęcia pomimo fatalnej aury obyły się, a kursantki dwa dni później pojawiły się ponownie, przyprowadzając jeszcze dwie koleżanki. Pogoda znów pozostawiała wiele do życzenia, ale dzięki małej ilości uczestników zajęcia miały formę lekcji indywidualnych. Dzięki temu uczestniczki zajęć zaczęły zupełnie samodzielnie pływać na deskach już po kilkunastu minutach.

Drugi tydzień oraz kolejne przyniosły poprawę warunków atmosferycznych – słońce i mniejszy lub większy wiatr. Dzieciaki i młodzież stawiali się dzielną ponad 20-osobową grupą (czasami dochodzącą nawet do 30 osób). Wszystkie zajęcia, wyglądały podobnie. Rozpoczynały się kilkuminutową rozgrzewką – zabawa w berka, ćwiczenia rozgrzewające i rozciągające, następnie podział na grupy: zaawansowanych, średniozaawansowanych, początkujących oraz tych, którzy na zajęcia przyszli po raz pierwszy. Ci ostatni zaczynali od odrobiny teorii na brzegu, pozostali mieli praktykę „na wodzie”. Kursanci na każdych zajęciach byli „na deskach” przez 2 godziny. Zaprawa na lądzie została ograniczona do niezbędnego minimum. Miesiąc zajęć – 8 spotkań – upłynął bardzo szybko. Pomimo kiepskiej pogody na ostatnich zajęciach zorganizowano mini regaty. Zwycięska trójka Irmina, Paulina i Natalia oraz dwie najmłodsze i najbardziej wytrwałe osoby otrzymały nagrody od organizatora zajęć – bilety do kina Cinema-City, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
W zajęciach nauki windsurfingu wzięło udział 45 osób. Duża część „na desce” stanęła pierwszy raz w życiu, a na ostatnich zajęciach wszyscy samodzielnie pływali i poprawnie wykonywali nauczone manewry, w tym przede wszystkim zwroty. Jest to ogromny sukces zarówno organizatorów-prowadzących zajęcia, jak i przede wszystkim uczestników.

Mamy nadzieję, iż za rok ponownie uda się zorganizować zajęcia w Letniej szkole windsurfingu.

Szczególne podziękowania należą się stowarzyszeniu Klub Sportów Wodnych Nieporęt za ciekawą inicjatywę oraz ogromną determinację w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć pomimo kiepskiej pogody.

Klub Sportów Wodnych Nieporęt serdecznie zaprasza chętnych do zapisania się do Klubu i kontynuowania przygody z windsurfingiem zarówno w sierpniu, jak i w roku szkolnym.

U. Karandziej

Letnia szkoła windsurfingu
Letnia szkoła windsurfingu

Zapraszamy do galerii foto