Nagrody dla Nieporęckiego Teatru Obrzędowego

Grono jury doceniło zarówno widowisko Herody jak i Pastorałkę które zostały wyróżnione wśród 182 prezentacji. Jak podkreślali organizatorzy poziom przeglądu był bardzo wysoki i wyrównany. Niektórych wykonawców trudno nazwać amatorami, były to w pełni profesjonalne występy.

Obydwa przedstawienia zaprezentowane przez GOK Nieporęt zostały wyreżyserowane przez panią Bogusławę Oksza- Klossi, oprawę muzyczną zapewniła pani Katarzyna Ignaciuk. W składzie Herodów wystąpili: Janina Czyżewska, Anna Gołębiewska, Ryszard Gołębiewski, Krystyna Fatyga, Sławomir Ossowski, Zofia Kuźnicka, Joanna Ossowska, Zofia Pogorzelska, Krystyna Pogorzelska, zaś w Pastorałce udział wzięli Danuta Bławdziewicz, Genowefa Gębicz, Hanna Jaszczak, Wojciech Gębicz, Krzytsztof Jaszczak, Zygmunt Zajenkowski, Aneta Kawka, Iwona Kupisiewicz, Anna Szczepańska.

Przypomnijmy, że już blisko dwa lata spotykają się aktorzy teatru by kultywować tradycje naszych przodków. Wystawiane przedstawienia stanowią żywy dowód na to, że ten właśnie zamysł został zachowany. Ma być na ludowo, tradycyjnie z rozmachem i z humorem.

Wszystkim, którzy chcieliby zobaczyć naszych aktorów na scenie, przekazuję dobrą wiadomość: 20 grudnia o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury będą występować oba zespoły!