Nagrody rozdano – smacznie i zielono

Konkurs kulinarny jest nieodłącznie związany ze Świętem Ziemniaka. Co roku mieszkańcy mogą zaprezentować i pochwalić się swoimi pysznościami. W tegorocznej edycji konkursu na najlepszą potrawę z ziemniaków w kategorii sołeckiej wygrały Roladki Ziemniaczaneze Stanisławowa Drugiego.

Indywidualnie, pierwszą nagrodę zdobył Pan Krzysztof Witkowski za Kiszkę Ziemniaczaną. Drugie miejsce zdobyła Babka Ziemniaczana, którą przygotowała Pani Gabriela Czapla, a trzecie Ziemniaki faszerowane z grzybami Jerzego Szewców.

W tegorocznej edycji konkursu na najlepsze ciasto najsmaczniejszy był Tort wiśniowy (krówka) Pani Ewy Banaszek. Drugie miejsce, to Krówka Pani Aliny Stańczak, a trzecie Sernik z rosą Pani Marzeny Góreckiej.

Podczas Święta Ziemniaka nagrody rozdano również w konkursie na najładniejszy ogród przydomowy i najlepiej zagospodarowane gospodarstwo rolne. Była to już IX edycja konkursu, którego organizatorem są Wójt Gminy Nieporęt oraz Komisja Ochrony Zdrowia i Porządku Publicznego. Do konkursu zgłoszonych zostały 16 ogródków. Komisja w okresie letnim dokonała przeglądu i wybrała najładniejsze przydomowe ogródki. Oto wyniki:

I miejsce:
– Joanna i Marek Szulkowscy – Józefów
II miejsce:
-Tomasz Stanik – Józefów
-Marta Kraszewska – Nieporęt

III miejsce:
– Marzena i Rafał Koziarz – Stanisławów Pierwszy
– Marzena i Jacek Zakrzewscy – Stanisławów Pierwszy
– Maria i Michał Laszuk – Stanisławów Drugi

Wyróżnienia:
– Alicja i Marek Powała – Nieporęt
– Lech Kowalski – Nieporęt
– Aniela i Witold Rembelscy – Stanisławów Pierwszy
– Adam Bogulak – Stanisławów Pierwszy
– Danuta i Jan Rosłon – Stanisławów Pierwszy
– Jerzy Łopaciński – Aleksandrów
– Jacek Rowicki – Nieporęt
– Ireneusz Szaturski – Izabelin
– Krzysztof Węgorowski – Nieporęt
– Alicja Szmilewska – Nieporęt

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych ogródków