Półmetek w drodze do Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie

W ramach realizacji zadań związanych z uzyskaniem certyfikatu, od 21 do 25 marca trwał w szkole Tydzień aktywności fizycznej i umysłowej.
Obfitował on w wiele atrakcyjnych zajęć mających na celu promocję zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i prawidłowego odżywiania się, które odbywały się na terenie całej szkoły.

Wychowawcy świetlicy szkolnej rozwijali sprawność fizyczną swoich podopiecznych. 21 marca uczniowie ze świetlicy rozegrali mecz piłki nożnej, który poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego, Jan Tomczyk. W kolejnych dniach tygodnia rozegrano wiele innych konkurencji sportowych ( biegi na czas, biegi z przeszkodami, zawody tenisa stołowego i inne.)

24 marca, także w świetlicy, odbyło się spotkanie z pielęgniarką panią Marią Płatkowską na temat prowadzenia zdrowego stylu życia. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji gościa, by później aktywnie uczestniczyć w dyskusji, po której dyskusji odbyły się zajęcia sportowe w sali gimnastycznej – rozgrywki „ Dwa ognie”.

Przez cały tydzień pedagog szkolny, pani Joanna Kossowska podczas długich przerw prowadziła dla chętnych uczniów gimnastykę mózgu. Zajęcie te cieszyły się dużą popularnością.

Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziła także akcja „aktywne przerwy” – pod tym hasłem zaprzyjaźnieni wolontariusze z Gimnazjum im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym pod opieką pani Iwony Bartosiewicz prowadzili aerobic i zajęcia taneczno-ruchowe.

Podczas Tygodnia aktywności fizycznej i umysłowej odbyły się także warsztaty pierwszej pomocy dla kl. 2 a, które poprowadziła pielęgniarka szkolna, pani Barbara Szyperek; uczniowie klas drugich realizowali temat kompleksowy poświęcony dbałości o swoje zdrowie; na terenie szkoły pojawiły się plakaty reklamujące zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, wykonane przez uczniów.

Zespół ds. promocji zdrowia przy SP w Nieporęcie serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do uatrakcyjnienia zajęć w pierwszym tygodniu wiosny.

Iwona Kopka