Rodzinnie podczas U-Rodzin Sołtysa

Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół, który brawurowo wykonał zumbę. Po nim członkowie sekcji, ćwiczący na co dzień w filiach Gminnego Ośrodka Kultury w Beniaminowie, Kątach Węgierskich i Wólce Radzymińskiej, a także uczniowie i absolwenci szkoły w Józefowie zaprezentowali bogaty program wokalny i taneczny. Wystąpił także zespół Młodzież 50+ oraz Józefinki, którym towarzyszył Michał Osmycki.

Najmłodsi mieli do dyspozycji bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, wodne kule i malowanie twarzy. Do tych atrakcji kolejka nie malała ani na chwilę. Podobnie było przy stoisku promocyjnym gminy Nieporęt, w którym za udział w konkursie zręcznościowym i plastycznym wygrać można było ciekawe gadżety. Samochody OSP oblegane były przez przyszłych strażaków, z których każdy chciał usiąść za kierownicą i włączyć syrenę.

Tradycyjnie do swojego stoiska i suto zastawionych stołów zaprosili uczestników święta sołtysi gminy Nieporęt. Doskonałe kiełbasy, kaszanki, chleb ze smalcem, ogórki, sery i ciasta, wszystkie własnej produkcji, zbierały zasłużone pochwały i podziękowania.

Podczas festynu, zastępca wójta Alicja Sokołowska wręczyła nagrody zwycięzcom Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Nieporęt, w którym w godzinach przedpołudniowych wzięło udział 8 drużyn oraz laureatom konkursu samorządowego. Zmagania sołtysów zgromadziły liczną widownię, a było na no popatrzeć – jedzenie spaghetti na czas, tworzenie najciekawszego stroju z krawatów, a na zakończenie – wybieranie orzechów z siana. Zaszczytny tytuł Sołtysa Roku przypadł Wiesławie Bielskiej ze Stanisławowa Drugiego.

Wieczorny blok koncertowy mocnym rokowym brzmieniem rozpoczął zespół Parafrazers, a zakończyła w rytmie disco polo CamaSutra.

Organizatorzy dziękują sponsorom firmie Grodno S.A. oraz Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który w gminie Nieporęt prowadzi ważne inwestycje gazowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.Zapraszamy do obejrzenia galerii z imprezy