Sławomir Mrożek w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie

Popularność i sympatia, jaką zdobył teatr w trakcie ponad dziesięcioletniej działalności, wśród mieszkańców gminy i nie tylko, spowodowała, że widownia była pełna gości. I choć wszystkie przedstawienia, które oglądaliśmy, o zróżnicowanej tematyce i sposobie wystawienia, zasługiwały na brawa, to po raz pierwszy prezentowana przez nasz teatr twórczość Sławomira Mrożka, przyjęta została z pełnym aplauzem.

Stało się to dzięki świetnej grze aktorów prowadzonych przez panią Bogusię Oksza-Klossi, dyrektora GOK-u. Doświadczenie wynikające z wieloletniej pracy zespołu, który zaprezentował widzom już 14 premier, pozwoliło z sukcesem zmierzyć się z niełatwą przecież twórczością teatralną Sławomira Mrożka.

W spektaklu „Na pełnym morzu” zagrali po mistrzowsku czterej aktorzy: Aleksander Żulewski jako „mały”, Michał Kołnierzak jako „średni”, Kamil Krzyżanowski jako „gruby” oraz Kuba Powała kreujący dwie zjawy „listonosza” i „lokaja”. Od pierwszych słów wprowadzili napięcie, wyrażone absolutną wręcz ciszą widowni. Można powiedzieć, że swoją przekonującą grą sprowokowali widzów do refleksji na tematy poruszone w utworze Sławomira Mrożka.
Wcześniejsze, spontaniczne oklaski, na koniec przedstawienia zmieniły się w burzliwe oraz pełne entuzjazmu okrzyki. Trzykrotnie zespół wywoływano „przed kurtynę”! Były też kwiaty i uściski.

Przedstawienie będą także mogli obejrzeć amatorzy teatru w sąsiedniej gminie Wieliszew 30 marca.