Słoneczny Piknik

Piknik został on zorganizowany dzięki zaangażowaniu dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieporęcie Edyty Kuś i kierownik świetlicy Małgorzaty Wieczorek, nauczycieli oraz dzięki wsparciu sponsorów: Rady Sołeckiej wsi Nieporęt, firmy Gaz-System i Rady Rodziców.

Mali mieszkańcy gminy Nieporęt mieli do dyspozycji mnóstwo atrakcji, m.in.: gokarty, dmuchaną zjeżdżalnię, karuzelę, Euro Bungy oraz siedmiometrową ściankę wspinaczkową.
Młodsze dzieci chętnie malowały twarze w punkcie przygotowanym przez Katarzynę Zarecką i brały udział w loterii fantowej.
Mnóstwo emocji towarzyszyło zawodom sprawnościowym i rozgrywanym na szkolnym boisku meczom piłki nożnej. Amatorzy szachów mogli zmierzyć się z mistrzynią szkoły w grze symultanicznej, Olą Michalską z kl. II b. Mimo, że w szranki z nią stanęli głównie uczniowie klas starszych, nikomu nie udało się pokonać mistrzyni.

Dzięki Małgorzacie Bańskiej nie zabrakło też występów wokalnych w wykonaniu uczniów, którzy objawili drzemiące w nich talenty, natomiast szkolne koło teatralne „Żart” pokazało humorystyczne przedstawienie pt. „Nie ma tego złego”.

Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek, do woli mogły kosztować wspaniałej waty cukrowej serwowanej przez cały czas trwania zabawy przez państwa Magdę i Kajetana Bulge.

Bawiących się na pikniku odwiedzili goście – m.in. Zastępca Wójta Gminy Nieporęt Alicja Sokołowska, Sołtys Wsi Nieporęt Halina Okońska, a także dyrektor Gaz-System S.A. Paweł Stańczak, który podczas trwania pikniku wręczył wyprawki szkolne (plecaki oraz piórniki z wyposażeniem) dzieciom, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w pierwszej klasie.

Na zakończenie imprezy odbył się pokaz ratownictwa medycznego przygotowany z myślą o rodzicach, który przeprowadzili ratownicy medyczni z Legionowa. Przypomnieli oni zasady udzielani pierwszej pomocy oraz pokazali na fantomach, jak prawidłowo przeprowadzić akcję reanimacyjną.

Dzieci bawiły się fantastycznie pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli. Na specjalną pochwałę zasługuje ich wzorowe zachowanie w tym wyjątkowym dniu.
Na wielkie brawa zasłużyli także Rodzice, którzy nie szczędząc energii organizowali dzieciom poczęstunki, prowadzili kawiarenkę, malowali twarze i po prostu byli ze swoimi dziećmi! Wszystkim Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację zabawy dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania, a dzieciaki przesyłają ogromne uściski!

Atmosfera pikniku rodzinnego była bardzo gorąca i to nie tylko dzięki żarowi lejącemu się z nieba. Żar płynący z serc uczestników zabawy był bowiem równie wielki, a możliwość wspólnego spędzenia czasu – nieoceniona.
Zapraszamy do obejrzenia galerii